دستگیری کلاهبردار میلیاردی با روش خرید اینترنتی خشکبار

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۳:۱۰:۳۱
کد خبر: ۷۰۴۴۱۲
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری یک کلاهبردار خرید اینترنتی محصولات کشاورزی، خشکبار و آجیل به ارزش حدود ۲۰ میلیارد تومان خبر داد.

- دادستان عمومی و انقلاب قم از دستگیری یک کلاهبردار خرید اینترنتی محصولات کشاورزی، خشکبار و آجیل به ارزش حدود ۲۰ میلیارد تومان خبر داد.

حجت الاسلام و المسلمین غریب با اشاره به اینکه این پرونده کلاهبرداری بیش از ۲۰ شاکی دارد، اظهار داشت: این متهم با رصد آگهی‌های اینترنتی، افرادی را که اقدام به نشر آگهی فروش محصولات کشاورزی، خشکبار و آجیل می‌کردند، شناسایی می‌کرد و برای خرید محصولات آن‌ها بیست درصد نقد و مابقی آن را چک‌های بی اعتبار به فروشندگان پرداخت و اموال آن‌ها را تصاحب می‌کرد.

این مقام قضایی گفت: متهم با کمک همدستانش و اجرای مانور‌های متقلبانه، فروشندگان را به قم می‌کشاند و پس از جمع آوری و تصاحب این اموال به ارزش حدود ۲۰ میلیارد تومان متواری شده بود.

دادستان قم با بیان اینکه این متهم طی روز‌های گذشته با عملیات قضایی و پلیسی ویژه‌ای شناسایی و در کرج دستگیر شد، گفت: با صدور دستورات قضایی و پیگیری‌های شعبه ۱۳ بازپرسی دادسرای قم از جمله اعطای نیابت قضایی به حدود ده شهر در کشور، مسدودی حساب‌های متهم، شناسایی و ردیابی، دستور منع خروج متهم از کشور، متهم در کرج دستگیر شد و پیگیری‌های قضایی برای صورت برداری از انبار‌ها و اموال کشف شده، شناسایی و دستگیری افراد مرتبط، همدستان متهم و مالخر‌ها در حال انجام است.

وی در پایان در خصوص هوشیاری و رعایت احتیاط لازم در معاملات به شهروندان هشدار داد و تأکید کرد: مردم باید در معاملات خود بالاخص در فضای مجازی از اعتماد به افراد شیاد که با بیان قیمت مناسب و شرایط ویژه در یک معامله در کمین اموال آنان نشسته اند، جداً پرهیز کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *