فیلم| بحران طوفان زمستانی در آمریکا؛ صفوف طولانی برای دریافت غذا

۰۴ اسفند ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۶:۲۳
کد خبر: ۷۰۳۹۱۵
سرما و یخبندان در آمریکا باعث بروز مشکلاتی از جمله کمبود آب، قطعی برق، کاهش سرعت و اکسیناسیون و صدور قبض‌های سرسام آور برق شده است.

- سرما و یخبندان اخیر در جنوب آمریکا که بیشتر ایالت تگزاس را در بر گرفته، مشکلات زیادی را برای ساکنان این ایالت به همراه داشته است.

 

فیلم| یخبندان و سرما در آمریکا


به گزارش «نیویورک تایمز»، یکی از پیامدهای ناشی از سرما و یخبندان که باعث بروز مشکلات برای این ایالت شده، کمبود شدید آب در بیمارستان‌های تگزاس است.

 

فیلم| یخبندان و سرما در آمریکا

فیلم| یخبندان و سرما در آمریکا


همچنین این وضعیت منجر به قطعی برق در مناطق زیادی از تگزاس و برخی از بخش‌های جنوبی شده است.

 

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2989148_646.mp4']


بر اساس آمارها، تاکنون ۷۶ نفر بر اثر سرما و یخبندان جان خود را از دست داده اند که نیمی از این تلفات مربوط به ایالت تگزاس است.

 

فیلم| یخبندان و سرما در آمریکا

سرما و یخبندان باعث ایجاد صف‌های طولانی مردم این مناطق برای دریافت کمک‌های غذایی و همچنین صف‌هایی برای پر کردن کپسول‌های گاز شده است.

 

var player = videojs('player_214563_2988588',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/2988588',{},function (data) {}); }));


میزان واکسیناسیون کووید-۱۹ در آمریکا پس از طوفان زمستانی در بسیاری از مناطق، بسته شدن مراکز واکسیناسیون و تاخیر در حمل و نقل میلیون‌ها دوز را به همراه داشته است.

 

فیلم| یخبندان و سرما در آمریکا

فیلم| یخبندان و سرما در آمریکا


یکی دیگر از مشکلاتی که برای مردم ایالت تگزاس به وجود آمده، موضوع قبض‌های برق با مبالغی سرسام آور است.

 

فیلم| یخبندان و سرما در آمریکا


تگزاس دارای یک بازار انرژی است که به مصرف کنندگان امکان انتخاب بین تعداد زیادی از ارائه دهندگان خدمات برقی را می‌دهد.

در شرایط معمول این تامین کنندگان برق، قیمت برق را با نرخی معمول به فروش می‌رسانند؛ اما در شرایط خاص، مانند وضعیت فعلی پیش آمده ناشی از سرما و یخبندان، به دلیل افزایش تقاضاها، قیمت‌ها بسیار افزایش یافته و باعث شده مردم مناطق سرما زده با قبض‌های نجومی چند هزار دلاری برق مواجه شوند.

 

var player = videojs('player_692973_2988589',{poster:'',width:400,height:300}); player.one('play', (function(){ $.post('/fa/ajax/news/video/2988589',{},function (data) {}); }));


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *