کلاهبرداری ۸۰ میلیاردی در واردات تجهیزات پزشکی

۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۰۰:۳۹
کد خبر: ۷۰۳۰۶۳
رییس پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران بزرگ از دستگیری فردی که با ترفند وارد کردن لوازم و تجهیزات پزشکی ۸۰ میلیارد ریال از مال باختگان کلاهبرداری کرده بود، خبر داد.

- بنا بر اعلام پایگاه خبری پلیس، سرهنگ کارآگاه علی عزیزخانی بیان کرد: تعدادی از شهروندان با در دست داشتن دستور‌های قضائی به پایگاه هشتم پلیس آگاهی تهران مراجعه و اظهار داشتند: با فردی که مدعی بود، وارد کننده لوازم و تجهیزات پزشکی است آشنا شده اند و مبالغ هنگفتی را به عنوان مشارکت در سرمایه در اختیار این آن قرار داده اند، ولی متهم با دریافت وجوه از محل متواری و پاسخگوی تماس‌های تلفنی نیست.

وی عنوان کرد: با توجه به حساسیت موضوع و احتمال وجود پرونده‌های مشابه دیگر در این خصوص بررسی پرونده به طور ویژه در دستور کار تیم مبارزه با جعل و کلاهبرداری پایگاه قرار گرفت و در تحقیقات پلیسی مشخص شد که متهم با هویت دروغین از مال باختگان کلاهبرداری کرده است.

رییس پایگاه هشتم پلیس آگاهی ابراز داشت: در رصد‌های اطلاعاتی هویت واقعی متهم شناسایی و به دست آمد که وی در سال ۹۷ به همین عنوان دستگیر و روانه زندان شده است.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مخفیگاه متهم شناسایی و دستور دستگیری از مرجع قضائی اخذ شد، تصریح کرد: وی در یک عملیات ضربتی در مخفیگاهش دستگیر و پس از انتقال به پایگاه هشتم به جرم ارتکابی معترف شد.

سرهنگ عزیزخانی اضافه کرد: متهم به بیش از ۱۵ فقره کلاهبرداری اعتراف و کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۸۰ میلیارد ریال برآورد کرده اند.

رییس پایگاه هشتم پلیس آگاهی در پایان گفت: تاکنون ۱۲ تن از مال باختگان شناسایی و متهم با صدور قرار مجرمیت روانه زندان شده است.


برچسب ها: پلیس کلاهبرداری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *