سفر رییس قوه قضاییه به عراق بانی وحدت بین دو ملت شد

۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۵۶:۱۰
کد خبر: ۷۰۱۷۰۱
«سفر رییس قوه قضاییه به عراق باعث وحدت بین دو ملت و کشور شده‌است» امام جمعه مهران با بیان این جمله گفت: آیت الله رئیسی در ایران و عراق کانون توجه مردم است و با بسیاری از سران طوایف عراق نیز دیدار داشت.
_ روزنامه جوان نوشت: سید عبدالله امینی با بیان اینکه سفر آیت الله رئیسی به عراق در مقام رئیس قوه قضائیه بسیار حائز اهمیت است، افزود: این سفر اعلام خطری برای امریکا و نیرو‌های امریکایی در عراق محسوب می‌شود. همزمان با سفر رئیس قوه قضائیه به این کشور، عراقی‌ها، حکم دستگیری ترامپ و عاملان ترور حاج «قاسم سلیمانی» را صادر کرده‌بودند.
 
امام جمعه مهران گفت: سفر رئیس قوه قضائیه همچون سفر حاج قاسم به عراق بود. در هر دو سفر خطر بزرگی متوجه امریکا می‌شد. اینک علاوه بر پارلمان عراق که حضور امریکایی‌ها را محکوم کرده‌بود، دستگاه قضایی هم حکم جلب عاملان ترور حاج قاسم را صادر کرده و این دستاورد بزرگی تلقی می‌شود.
 
وی گفت: از منظر دیگر سفر رئیس قوه قضائیه به عراق باعث وحدت بین دو ملت و کشور شده‌است؛ چراکه آیت الله رئیسی در ایران و عراق کانون توجه مردم است و با بسیاری از سران طوایف عراق نیز دیدار داشت.
 
امینی با بیان اینکه یکی از آثار سفر رئیس قوه قضائیه به عراق بازگشایی مرز‌هاست، گفت: تجارت، مرز‌های تجاری و ترانزیت از اهمیت بسزایی برخوردار است. در سال‌های گذشته بر اثر کوتاهی مسئولان شاهد از دست دادن بازار بزرگ عراق بودیم و کشوری مثل ترکیه به آن دسترسی پیدا کرده‌بود. در این شرایط سخت تحریم‌ها، کشور را متوجه برجام کردیم و از سویی با بازار عراق ارتباط نداشتیم؛ این عاقلانه نبود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *