راهکارهای خانگی درمان افتادگی پلک

۲۵ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۶:۵۰:۰۲
کد خبر: ۷۰۱۲۶۰
یکی از عوارض سالمندی، افتادگی پلک‌ها به‌ویژه پلک بالاست که با چند درمان خانگی به‌راحتی می‌توان روند عارضه افتادگی پلک را کند یا پیشگیری کرد.

- روزنامه خراسان نوشت: یکی از عوارض سالمندی، افتادگی پلک‌ها به‌ویژه پلک بالاست. با بالا رفتن سن، پوست قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد، عضله اطراف چشم ضعیف می‌شود و توانایی تحمل وزن پوست و نگه داشتن آن را از دست می‌دهد. گاهی این افتادگی پلک موجب چشم‌درد، سردرد، خستگی و خواب‌آلودگی می‌شود و عملکرد طبیعی روزانه افراد را مختل می‌کند. با چند درمان خانگی به‌راحتی می‌توان روند این عارضه را کند یا پیشگیری کرد.

چند تمرین ساده

تمرین اول | دو طرف سر خود را در قسمت گیجگاه به‌آرامی با دو انگشت فشار دهید تا عضلات کشیده شوند و چشم‌ها را پنج بار باز و بسته کنید.

تمرین دوم | صاف بنشینید و در حالی‌که چشم‌ها بسته و آرام است، اول به پایین و بعد تا جایی‌که ممکن است به بالا نگاه کنید. این حرکت ۱۰ بار تکرار شود.

تمرین سوم | صاف بنشینید و با چشم‌های بسته، ابرو‌ها را تا جایی که می‌توانید بالا ببرید و پلک چشم‌ها را تا حد ممکن به سمت پایین بکشید. ۵ ثانیه در این حالت بمانید و پنج بار آن را تکرار کنید.

تمرین چهارم | با چشم‌های باز و آرام، پلک بالای چشم‌ها را تا نیمه ببندید و همزمان ابروهای‌تان را به‌سمت بالا ببرید. بعد چشم‌ها را کاملا باز کنید تا سفیدی چشم‌ها در قسمت بالایی عنبیه دیده شود.

تمرین پنجم | با چشم‌های باز، سرتان را صاف نگه‌دارید. اول به بالا و بعد به پایین نگاه کنید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید. حالا بدن و سرتان را در حالت قبلی حفظ کنید و این‌بار به چپ و راست نگاه کنید. این حرکت را هم ۱۰ بار انجام دهید.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *