بیانیه‌های احزاب و تشکل‌ها سیاسی به‌مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی

۲۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۲:۲۷
کد خبر: ۷۰۰۴۱۷
جمعی از احزاب و تشکل‌های سیاسی بیانیه‌هایی به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کردند.
- جمعی از احزاب و تشکل‌های سیاسی از جمله: جامعه روحانیت مبارز، کمیته «حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری»، جامعه اسلامی مهندسین بیانیه‌هایی به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی منتشر کردند.
 
بیانیه جامعه روحانیت مبارز
بسم الله الرحمن الرحیم
و لقد ارسلنا موسی بایاتنا ان اخرج قومک من الظلمات الی النور و ذکرهم بایام الله ان فی ذلک لایات لکل صبار شکور (سوره مبارکه ابراهیم آیه شریفه ۵)

پیروزی شکوهمند مبارزات و نهضت انقلابی ملت ایران در بیست و دوم بهمن ماه ۱۳۵۷ همانگونه که از سوی بسیاری از تحلیلگران و کارشناسان بین المللی عنوان شده بی تردید «بزرگترین رویداد قرن بیستم» به شمار آمده است، چراکه این انقلاب و نظام سیاسی و فکری برآمده از آن، توانست با احیای مجد و عظمت اسلام و ایجاد حس خودباوری، استقلال و ظلم ستیزی در نقطه‌ای استراتژیک از جهان، در مقابل هر دو ابرقدرت شرق و غرب بایستد و موجب عزت و اقتدار ملت مسلمان ایران و باعث فخر و مباهات تمام انسان‌های آزادیخواه و حق طلب در سراسر جهان شود و به واقع انقلابی دوران ساز رقم بخورد.

انقلاب اسلامی ایران در واقع تحقق حاکمیت حق و تجلی وعده الهی مبنی بر «ان تنصروا الله ینصرکم و یثبت اقدامکم» بوده و هست و مادام که ملت انقلابی و مسلمان ایران و البته مسولان و کارگزاران نظام و انقلاب با تمام توان در این مسیر حق و حقیقت گام بردارند و الگوی سبک فکری و زیست سیاسی و اجتماعی خود را با آموزه‌های شریعت اسلام و سنت نبوی منطبق سازند، این انقلاب و نظام هر روز مقتدرتر و بالنده‌تر پیش خواهد رفت.

اکنون با گذشت بیش از چهار دهه از عمر با برکت نظام جمهوری اسلامی شاهدیم که هر روز بر طراوت و بالندگی این میراث گرانپایه و عزیز افزوده شده و پیشرفت‌های خیره کننده و متنوع ایران اسلامی در حوزه‌هایی، چون فناوری، نانو تکنولوژی امنیتی، نظامی، علوم هسته‌ای و تکنولوژیکی و ... موجب امیدواری دوستان و پریشان حالی و عصبانیت دشمنان شده است. در مقابل این بالندگی و راه روشن، اما دشمنان سرسخت و احمق این نظام و ملت با حقارت و سرافکندگی از صحنه حذف و طرد شده و به تاریخ می‌پیوندند!

در چهل و دومین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، پاسداشت این رویداد بزرگ و بیان دستاورد‌ها و تبیین توفیقات نظام اسلامی یک ضرورت راهبردی به شمار می‌آید. هیچ کس نافی مشکلات و منکر کاستی‌ها نیست و بازخوانی داشته‌ها و یافته‌ها همراه با بیان مشکلات و برخی بی تدبیری‌ها معنا پیدا می‌کند و همگان باید بر این مسأله تفطن داشته باشند و با عدم تکرار برخی تجربیات تلخ گذشته و درس گرفتن از مشکلات، برای پیمودن راه آینده با کیاست و هوشمندی وارد میدان شوند.

آرمان‌های رفیع امام خمینی (رحمه الله علیه) و رهنمود‌های والای خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری (مدظله العالی) از چنان استحکام و اتقانی برخوردار بوده و هستند که موجب شده سیاست مقتدرانه نظام
 
 کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ریاست جمهوری به مناسبت چهل و دومین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی بیانیه ای منتشر کرد. 

بسم الله الرحمن الرحیم
«إِنَّ اللهَ لاَ یُغَیِّرُ مَا بِقَوْمٍ حَتَّى یُغَیِّرُواْ مَا بِأَنْفُسِهِمْ»
خداوند سرنوشت هیچ قوم (و ملتى) را تغییر نمى‌دهد مگر آنکه آن‌ها خود را تغییر دهند (آیه ۱۱ سوره رعد)

دوازده تا بیست و دو بهمن ۱۳۵۷ دهه فجر انقلاب اسلامی و روز‌های سرنوشت ساز ملت به پاخاسته ایران است. پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی حرکتی نورانی و روشن را در کشورمان رقم زد و انقلابی شکل گرفت که رساترین فریاد تاریخ، یعنی امام امت، آن را رهبری کرد و به فرجام رساند و برای حفظ آن، با تمام وجود تلاش کرد، انقلابی که مبتنی بر بینش عمیق توحیدی و الهام گرفته از انقلاب سرخ عاشورای حسینی بود که در آن عده‌ای قلیل، با اعتقادی وسیع و راسخ، نیرو‌های کفر و باطل را شکست دادند و چشم قدرتمندان را خیره ساختند.

همان طور که حضرت آیت الله امام خامنه ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی (دام عزه) در سخنان خود خاطرنشان ساختند: اگر انقلاب اسلامی و امام بزرگوار ما نبود و اگر اسلام پرچمدار انقلاب و تحوّل در این کشور نبود، هیچ امیدی وجود نداشت که سلطه جهنّمىِ تحقیرآمیز امریکا و حکومت دیکتاتورىِ قسىّ‌القلب پهلوی از این مملکت برکنده شود.

حرکت عظیم ملت ایران در جریان انقلاب اسلامی تاثیر بسیاری در تقویت روحیه خودباوری، مقاومت، ایثار، جهاد، شهادت، استکبارستیزی، مقابله با استبداد و ... در کشور‌های منطقه به خصوص در حوزه مقاومت و ملت‌های مظلوم و ستمدیده فلسطین، لبنان، یمن، بحرین و دیگر مسلمانان جهان داشته است به طوریکه سخنگوی «جهاد اسلامی» فلسطین در ملاقات با حضرت امام خمینی (قدس الله نفس الزکیه) گفت: «انتفاضه، بارقه‌ای از نور و بازتابی از پیروزی‌های بزرگ انقلاب شماست؛ انقلابی که بزرگترین تحول را در عصر ما به وجود آورد.»

امروزه در دنیای اسلام و کشور‌های حوزه مقاومت شاهد ایستادگی جوانانی هستیم که انقلاب شکوهمند اسلامی ایران را به عنوان الگوی خود برگزیده اند و با ایستادگی در مقابل حاکمان مرتجع خود تن به اسارت و بردگی نمی‌دهند علی رغم اقدامات این حاکمان مستبد در یمن، بحرین، سوریه، عراق، فلسطین در کشتار و آزار و اذیت و اعدام، این جوانان انقلابی به عنوان رهروان خمینی کبیر در قرن حاضر با مقاومت، ایثار، ایستادگی با خون خود تا آخرین قدم در جهت آرمان‌های بزرگ جهان اسلام و رهایی ملت‌های ستمدیده و مظلوم از چنگال این خودفروختگان به غرب و آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی جنایتکار و آدمکش قدم برمی دارند، مطمئنا تاریخ دست‌های به خون آلوده آمریکای تروریسم و صهیونیسم شجنایتکار را فراموش نخواهد کرد و بزودی رشادت‌های جوانان مقاوم انقلابی نتیجه خواهد داد و بنیان این ظالمین جانی و آدمکش ریشه کن خواهد شد.

عادی سازی روابط با حاکمان مرتجع منطقه به عنوان آخرین حربه این جنایتکاران مانند دیگر طرح‌هایی که پیش از این روسای جمهور جنایتکار آمریکا و همپیمانانش شکست خواهد خورد و فرزندان امام خمینی (ره) در سراسر جهان با تاسی از رشادت‌های شهیدان سرافراز مقاومت به خصوص قهرمان نیم قرن گذشته سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی سرافراز این راه ادامه خواهند داد و تا با ایستادگی تا آخرین قطره خون خود انتقام خون شهدای مقاومت و سردار دل‌ها را از آن‌ها خواهند گرفت.

کمیته حمایت از انقلاب اسلامی مردم فلسطین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره حضرت امام (ره) و شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی به خصوص سردار شهید حاج قاسم سلیمانی، چهل و دومین سال پیروزی حق بر باطل را به همگان تبریک می‌گوید و با توجه به اینکه امسال به دلیل شرایط خاص کرونا برگزاری یوم الله ۲۲ بهمن به صورت فیزیکی مقدور نیست و مراسم روز ۲۲ بهمن امسال محدود به حضور موتوری و خودرویی و بیشتر در فضای مجازی انجام خواهد شد، از ملت سرافراز و شهید پرور کشورمان می‌خواهیم همچون سال‌های گذشته با تبیین ابعاد مختلف انقلاب اسلامی و فعالیت گسترده در فضای مجازی این روز را گرامی بدارند و با شعار "فلسطین تنها نیست، پیش به سوی آزادی فلسطین" بار دیگر تنفر ملت سرافراز ایران را از مستبدان و در راس آن‌ها آمریکای جنایتکار و رژیم صهیونیستی کودک کش را ابراز بدارند.
 
بیانیه جامعه اسلامی مهندسین
و خدا بر مستضعفان زمین منّت نهاد و آنان را پیشوایان و وارثان روی زمین قرار داد

طلوع فجر پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در حالی فرا می‌رسد که ملت همچنان پای برجا از سرزمین، آیین و انقلاب خود پاسداری می‌کند. دفتر پر افتخار حیات انقلاب اسلامی مزین به برگ‌های زرینی از حضور همیشگی ملت در دفاع از اسلام و میهن است و این همدلی مردم ایران رمز پیروزی‌های بزرگ و خاری در چشم دشمنان این مرز و بوم است؛ و امسال اگر چه ویروس منحوس کرونا عامل عدم برپایی یادمان بیست و دوم بهمن سال ۱۳۵۷ گردیده، اما جوشش و خروش ملت همچنان سوخت پیشران موتور تمدن سازی است و انقلاب اسلامی به پشتوانه حمایت ملت و رهبری داهیانه مقام معظم رهبری به مسیر خود ادامه می‌دهد و در این مسیر از گردنه‌ها عبور می‌کند و کاستی‌ها را جبران خواهد نمود.

حمد و سپاس بی‌پایان پروردگار را که حقیقت ناب انقلاب اسلامی و اندیشه‌های دینی و سیاسی حضرت امام خمینی (ره) درخشان‌تر از هر زمان دیگر، چونان حبل‌المتینی الهی، تمدن نوین اسلامی را به امت اسلامی نوید دهد و "ولایت فقیه" این یادگار تاریخی و گرانقدر روح خدا زمینه‌ساز انسجام، اتحاد، استقامت، پیشرفت و سرافرازی ایران و هدایت جامعه بشری به قله‌های صلاح و سعادت و رستگاری گردد.

انقلاب اسلامی و استقرار جمهوری اسلامی در ایران، حرکتی بر خلاف جهت تعاملات قدرت‌های جهانی بود و ایستادگی و عظمت ملت ایران در مقابله با استعمار سر منشاء بیداری ملت‌ها گردید. این خیزش، پدیده منحصر به فرد پایان هزاره دوم بود که آنچنان بر نظام سلطه گران آمد که چاره مهار آن را جز با تحمیل هزینه‌های سنگین از جمله ترور شخصیت‌های برجسته نظام، تحمیل جنگ نابرابر هشت ساله، تحریم‌های اقتصادی ندیدند.
 
اما ملّت شریف و ولایتمدار ایران با پشتوانه رهبری و هدایت مقتدرانه، شجاعانه، با بصیرت و مدبّرانه حضرت امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری، فشار‌ها و تحریم‌های آن‌ها را به فرصت بدل کردند.

و، اما باید دانست که دشمن از پای ننشسته است و هر روز در لباسی دام‌های بی‌شماری را بر سر راه انقلاب می‌گستراند. امروز که نظام سلطه در مقابل مقاومت و ایستادگی ملت ایران اسلامی زانو زده و همه آرزو‌های شوم خود را بر باد رفته می‌بیند و همچنان سودای براندازی در سر می‌پروراند و هر از گاه نظام منحوس سلطه گوشه‌ای از نحوست خود را عیان می‌کند.
 
اینگونه است که زمانی که از شکسن ملت دستاوردی ندارد به ابزار‌های گذشته خود باز می‌گردد و حذف عناصر ارزشمند را در دستور قرار می‌دهد و و ویروس منحوس ترامپ و رژیم صهیونیستی حاج قاسم‌ها و فخری زاده‌ها را از ملت جدا می‌کنند. اما خواست ملت آزاده ایران نرفتن زیر بار ستم و سلطه است؛ و انتظار ملت از مسئولین بصیرت، ایستادگی و تدبیر است.
 
دشمن همان دشمن است یک روز با پنجه آهنین یک روز با دستکش مخملی؛ و رفتن ترامپ تنها تغییر یک مهره در اجرای سیاست هاست و خوی سلطه گری همچنان جمهوری اسلامی را مخالف و مخل تحقق منویات خود می‌بیند.

جامعه اسلامی مهندسین، ضمن تبریک فرارسیدن ایام الله دهه فجر و سالگرد پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به ملّت سرفراز ایران، با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای انقلاب، دفاع مقدس و پاسداری و استقرار و استمرار جمهوری اسلامی ایران و حضرت روح الله، خمینی کبیر (ره) و با تجدید پیمان با خلف صالح ایشان، مقام معظم رهبری (حفظه الله تعالی)، تبعیت خود را از فرامین و منویات معظم له اعلام نموده و راز پایداری و تعالی نظام را در حضور و مشارکت در صحنه ملت دانسته و همگان را برای تحقق مشارکت حداکثری در انتخابات آتی ریاست جمهوری فرا می‌خواند.
 
 
 
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *