کشف ۳۰ فقره کلاهبرداری اسکیمری

۱۹ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۹:۰۱
کد خبر: ۶۹۹۹۶۳
رییس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری ۲ عضو باند کلاهبرداران اسکیمری خبر داد و گفت: متهمان با ۳۰ شاکی روانه دادسرا شدند.

-سرهنگ داود معظمی گودرزی بیان داشت: تعدادی از شهروندانی به پلیس فتا مراجعه و از برداشت غیر مجاز از حسابشان شکایت کردند و بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس تا قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در خصوص عامل و چگونگی برداشت از حساب مال باختگان تحقیق که با اشتراک گیری در اظهارات شاکیان، کارآگاهان دریافتند که احتمال دادند که مجرم یا مجرمان با استفاده از دستگاه اسکیمر کارت عابر بانک شهروندان را کپی برداری کرده و بدین ترتیب موفق به سرقت از حساب شهروندان شده اند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که ۲ متهم با همکاری یکدیگر از حساب بانکی شهروندان برداشت کرده اند و گفت: تحقیقات پلیسی نشام از داشت که ۲ فروشنده سیار کارت‌های عابر بانک مشتریان خود را کپی و مبالغی از آن‌ها برداشت کرده اند.

این مقام سایبری با بیان اینکه مخفیگاه متهمان در حومه شهر تهران شناسایی شد و با دستور قضائی هر دو متهم برای سیر مراحل قضائی به پلیس فتا انتقال یافتند، اضافه کرد: متهمان به جرم ارتکابی معترف و اظهار داشتند ۳۰ کارت عابر بانک شهروندان را کپی کرده اند.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ افزود: کارشناسان مبلغ سرقت شده از حساب‌های بانکی مال باختگان را ۲ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

 

 

سرهنگ گودرزی از شهروندان خواست: هنگام خرید با کارت بانکی و انجام عملیات بانکی با دستگاه پوز سیار حتما رمز اول توسط دارنده کارت زده شود و از در اختیار گذاشتن رمز‌های بانکی خود به دیگران و فروشنده‌ها خودداری کنید. فروشندگان موظف هستندکه دستگاه کارخوان (pos) را در اختیار خریدار قرار دهند.


برچسب ها: پلیس کلاهبرداری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *