باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

۱۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۲:۲۰:۰۱
کد خبر: ۶۹۷۶۹۶
امروزه باغ‌وحش‌ها سعی در ایجاد محیطی دارند که برای حیوانات و بازدیدکنندگان طبیعی‌تر باشد و این فرصت را به شما می‌دهند تا وضعیت واقعی موجودات دیگر جهان را مشاهده و تلاش کنید تا اقامت آن‌ها در زمین را راحت‌تر و طولانی‌تر کنید.

- ایسنا نوشت: باغ‌وحش‌ها فقط مکانی جذاب برای سفر‌های میدانی نیستند، بلکه مکانی با هدف حفظ، تحقیق و یادگیری هستند. باغ‌وحش‌ها با هدف جذب گردشگر و درآمدزایی ساخته نشده‌اند (اگر چنین باشد، دیگر باغ‌وحش نیست، بلکه زندانی برای حیوانات ناراضی است)، بلکه به‌عنوان پناهگاهی امن برای کاهش خطراتی ایجاد شدند که حیوانات در معرض آن قرار دارند. باغ‌وحش‌ها با حفاظت از حیوانات به بازدیدکنندگان این پیغام را می‌دهند که حیوانات باید برای همه ما مهم و موردتوجه باشند.

اگر حیوانات در این مکان قرار گرفتند دلیلی بر نیاز به مداخله انسان در حیات حیوانات است. تحقیق در مورد سبک زندگی و زیستگاه این حیوانات ما را به یافتن راه‌حلی برای تبدیل جهان به مکانی امن برای حیوانات نزدیک می‌کند. انقراض گونه‌ها و کاهش تعداد آن‌ها به‌طور تصادفی اتفاق نمی‌افتد. ممکن است یک عامل خارجی وجود داشته باشد که ما هنوز از آن اطلاع نداریم؛ بنابراین باید برای بازگشت این حیوانات به خانه خود با تحقیق بیشتر تلاش کنیم.

پیام باغ‌وحش‌ها این است که: «این حیوانات وجود و به کمک ما نیاز دارند.» باغ‌وحش این فرصت را به شما می‌دهند تا وضعیت واقعی موجودات دیگر جهان را مشاهده و تلاش کنید تا اقامت آن‌ها در زمین را راحت‌تر و طولانی‌تر کنید.

باغ‌وحش‌ها از حیوانات خود در قفس‌های جداگانه یا در مناطقی که اطراف آن حصار یا دیوار قرار دارد، نگهداری می‌کنند. بااین‌حال، بیشتر این حیوانات دوست ندارند تنها زندگی کنند و حتی احساس هیجان زندگی که در طبیعت داشتند را از دست می‌دهند.

امروزه باغ‌وحش‌ها سعی در ایجاد محیطی دارند که برای حیوانات و بازدیدکنندگان طبیعی‌تر باشد. این مکان‌ها بیشتر شبیه طبیعت واقعی با سنگ‌ها، گیاهان و درختانی است که حیوانات به‌طورمعمول با آن‌ها روبرو می‌شوند. بسیاری از باغ‌وحش‌ها به‌جای نگهداری حیوانات در قفس، مناطق وسیعی دارند که حیوانات می‌توانند آزادانه در آنجا حرکت کنند و کار‌هایی را انجام دهند که در طبیعت نیز انجام می‌دهند.

بسیاری از باغ‌وحش‌ها گونه‌های سازگار با یکدیگر را در یک مکان نگهداری می‌کنند. به‌عنوان‌مثال، شیرها، ببر‌ها و گربه‌های بزرگ ممکن است در برخی موارد باهم نگهداری شوند. حیواناتی که در یک آب‌وهوا یا بیوم به‌عنوان‌مثال چمنزار‌ها یا بیابان‌ها زندگی می‌کنند نیز ممکن است در یک گروه قرار داده شوند.

در بیشتر موارد، بازدیدکنندگان می‌توانند حیوانات را مشاهده کنند، اما آن‌ها را لمس نمی‌کنند. برخی از باغ‌وحش‌ها از صفحات شیشه‌ای استفاده می‌کنند، برخی دیگر بازدیدکنندگان را از حیوانات با استفاده از رودخانه‌ها، چاله‌ها یا سایر موانع طبیعی دورنگه می‌دارند.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

چگونگی زندگی حیوانات در باغ‌وحش

باغ‌وحش‌های نخستین، معمولا حیواناتی را می‌خریدند که در طبیعت اسیر می‌شدند؛ اما همان‌طور که حیوانات وحشی کمیاب شدند، بسیاری از باغ‌وحش‌ها به تولیدمثل حیوانات بیشتر توجه کردند. آن‌ها برای تولیدمثل حیوانات بعضی‌اوقات آن‌ها را از باغ‌وحش‌های دیگر نیز قرض می‌گیرند. تولیدمثل پروسه بسیار دشواری است. باغ‌وحش‌ها ابتدا باید رفتار حیوانات را مطالعه کنند تا بتوانند آن‌ها را با موفقیت پرورش دهند. بعد از آن باغ‌وحش‌ها اغلب این حیوانات را به باغ‌وحش‌های دیگر قرض می‌دهند یا می‌فروشند. هرساله هزاران حیوان مانند پلنگ برفی، پنگوئن یا میمون مبادله می‌شوند.

مراقبت از حیوانات

نگهداری از حیوانات در باغ‌وحش نیازمند افراد آموزش‌دیده است که از نیاز‌های روزمره حیوانات مطلع باشند و از آن‌ها مراقبت کنند. آن‌ها به حیوانات غذا می‌دهند، قفس‌ها و هم‌چنین منطقه زندگی حیوان را تمیز می‌کنند. غذای حیوانات در آشپزخانه‌های مخصوص تهیه و برای خرید گوشت، غلات، میوه و سبزی‌ها مبلغ زیادی پرداخت می‌شود.

باغ‌وحش‌ها اغلب زمان خاصی را برای تغذیه حیوانات اعلام می‌کنند تا بازدیدکنندگان بتوانند حیوانات را در این زمان مشاهده کنند. برای بسیاری از حیوانات غذا باید با دقت تهیه شود. به‌عنوان‌مثال، در بیابان، پاندای غول‌پیکر عمدتا بامبو می‌خورد. در باغ‌وحش‌ها نگهبانان بامبو را با مواد غذایی دیگر مخلوط می‌کنند. در تغذیه حیوانات از ویتامین‌ها و مکمل‌ها نیز استفاده می‌شود. اکثر باغ‌وحش‌های بزرگ، کارکنان تمام‌وقت، دامپزشکان و سایر متخصصان بهداشت را دارند که حیوانات را معاینه و در صورت بیماری آن‌ها را معالجه می‌کنند. بااین‌حال، ممکن است حتی در باغ‌وحش‌ها حیوانات آسیب ببینند. در صورت لزوم عمل حیوانات در بیمارستان‌های کوچک انجام می‌شود.

نگهداری از حیوانات مسن

با افزایش سن حیوانات باغ‌وحش، تغییرات جسمی و روحی می‌تواند فرصت‌های آن‌ها را برای داشتن بهزیستی مثبت محدود کند. دقیقا مانند انسان‌ها، هر چه سن حیوانات بیشتر شود، تغییرات جسمی و رفتاری بسیاری را تجربه می‌کنند. همان‌طور که علوم پزشکی به انسان‌ها اجازه می‌دهد عمر طولانی‌تری داشته باشند، مراقبت و تغذیه دامپزشکی، پیشرفت در فناوری و پیشرفت در مطالعات تحقیقاتی به طولانی شدن عمر حیوانات در باغ‌وحش‌ها کمک می‌کنند. اکنون بسیاری از حیوانات در باغ‌وحش‌ها در صورت بیماری، رژیم‌های غذایی و مکمل‌های ویژه، فیزیوتراپی و حتی شیمی‌درمانی دریافت می‌کنند. برخی از حیوانات باغ‌وحش تحت مراقبت‌های پزشکی کامل قرار می‌گیرند و درنهایت بسیار طولانی‌تر از زندگی در طبیعت به زندگی خود ادامه می‌دهند.

مراقبت از حیوانات مسن در باغ‌وحش‌ها به مراقبت‌های کاملا فردی در سطح مهارت‌های مختلف ازجمله متخصصان تغذیه، متخصصان دامپزشکی، رفتار شناسان و مربیان نیاز دارد. برنامه‌ریزی برای مراحل مختلف زندگی، نظارت مداوم و ارزیابی‌های مداوم رفتاری برای رفاه همه حیوانات باغ‌وحش حیاتی است. تمرکز فعلی باغ‌وحش‌ها رفاه حیوانات و ارتقاء تجارب مثبت رفاهی آنان است. به همین منظور، غنی‌سازی رفتاری، آموزش تقویت مثبت و فراهم آوردن موقعیت‌هایی برای کنترل حیوانات در زندگی روزانه، همه می‌توانند به حفظ حیوانات باغ‌وحش ازنظر جسمی و روانی در طول زندگی کمک کند.

تاریخچه باغ‌وحش‌ها

هزاران سال مردم حیوانات وحشی را نگهداری و رام کرده‌اند. یکی از اولین باغ‌وحش‌ها حدود ۳۰۰۰ سال پیش در مصر باستان تاسیس شد. امپراتوران چین، هند و شمال آفریقا باغ‌وحش‌های بزرگی ایجاد کردند تا نشان دهند ثروت آنان چه میزان است. حاکمان و افراد ثروتمند در روم باستان و یونان باغ‌وحش‌های خصوصی داشتند.

باغ‌وحش‌های اروپا در دوران اکتشاف مشهور شدند، زمانی که کاوشگران و دریانوردان با حیواناتی که اروپاییان قبلا هرگز آن‌ها را ندیده بودند، از دنیای جدید بازگشتند. خرس‌ها، شیر‌ها یا ببر‌ها مانند حیوانات خانگی نگهداری می‌شدند. بعد‌ها این مجموعه‌ها گسترش یافتند و حیوانات بیشتری در آن‌ها نگهداری شدند.

قدیمی‌ترین باغ‌وحشی که امروز نیز همچنان پذیرای علاقه‌مندان است، باغ‌وحش شون‌برون (Schönbrunn) در وین است. قدمت آن به سال ۱۷۵۲برمی‌گردد و باغ‌وحش‌های بزرگ دیگر در مادرید، پاریس و برلین قرار دارند.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش‌ها چگونه کار می‌کنند

بسیاری از باغ‌وحش‌های بزرگ تحت مالکیت و اداره دولت‌های محلی و برخی از آن‌ها متعلق به سرمایه‌گذاران خصوصی یا سازمان‌های غیرانتفاعی هستند. آن‌ها علاوه بر دریافت مقداری پول از طرف دولت، هزینه ورود از افراد دریافت می‌کنند. هزینه‌های موردنیاز آن‌ها توسط خیرین و کمک‌های مالی دیگر نیز تامین می‌شود.

یک باغ‌وحش باید کارکنان زیادی داشته باشد که به‌درستی کار کند. مدیر باغ‌وحش بر کارگران نظارت می‌کند. نگهبانان و دامپزشکان از حیوانات مراقبت و دانشمندان رفتار حیوانات را مطالعه می‌کنند و کار‌های تحقیقاتی انجام می‌دهند. علاوه بر این، افراد زیادی وجود دارند که با حیوانات تماس مستقیم ندارند و شامل کارمندان ادارات هستند که به‌عنوان کارکنان امنیتی و راهنمای تور کار می‌کنند.

مراقبت از حیوانات در دوران کرونا

برای کمک به کاهش سرعت گسترش کووید-۱۹ در جامعه به‌طور موقت باغ‌وحش‌ها تعطیل شدند. باوجود تعطیلی، کارکنان هنوز هم به باغ‌وحش‌ها می‌آیند تا مطمئن شوند که نیاز همه حیوانات مانند روز‌های گذشته برآورده می‌شود. نگهبانان، دامپزشکان و سایر افراد از حیوانات مراقبت می‌کنند و مطمئن می‌شوند که حیوانات روز خوبی را سپری می‌کنند. کارکنان برای حیواناتی که تحت مراقبت آنان است مقدار زیادی غذا، آب و دارو در دسترس قرار می‌دهند، هم‌چنین افراد مرکز پشتیبانی در دوران کرونا در باغ‌وحش‌ها حضور دارند و برنامه‌های احتمالی برای قطع برق، حوادث شدید آب و هوایی یا هر چیز دیگری که ممکن است بر عملکرد روزانه تاثیر داشته باشد، اجرا می‌شوند؛ رفاه و ایمنی حیوانات از اولویت‌های اصلی کارکنان باغ‌وحش‌هاست.

برای حیوانات تعطیلی یا باز بودن باغ‌وحش تفاوتی ندارد به همین دلیل کارکنان از اینکه حیوانات در همه زمان فرصت‌های یکسانی برای لذت بردن از زیستگاه‌های داخلی و خارجی داشته باشند همواره تلاش می‌کنند.

کارکنان مراقبت‌های دامپزشکی ۲۴ ساعته در دسترس هستند. اگرچه هیچ نیاز اضافی به مراقبت‌های بهداشتی در این زمان پیش‌بینی نمی‌شود، اما باغ‌وحش‌ها آماده هستند هر حیوانی را که نیاز به مراقبت پزشکی دارد، درست مثل هرروز درمان کنند.

بزرگترین باغ‌وحش‌های جهان

باغ‌وحش مکانی برای نگهداری حیوانات است و تنها با هدف حفظ حیات‌وحش و آموزش مردم ایجادشده است. درواقع، باغ‌وحش‌های زیادی در جهان وجود دارند که گونه‌های نادر و در معرض خطر را حفظ و تولید می‌کنند. این مکان‌ها هم‌چنین باعث آگاهی بیشتر افراد از رفتار، شرایط زندگی و تولیدمثل حیوانات می‌شوند.

می‌توانیم باغ‌وحش‌ها را از نظر مساحت، تعداد حیوانات و گونه‌های مختلف حیوانات دسته‌بندی کنیم؛ به‌عنوان‌مثال پارک‌های جانورشناسی وجود دارند که هزاران هکتار وسعت دارند، اما اغلب تقریبا ۲۰ گونه را در خود جای می‌دهند؛ بنابراین، ایجاد فهرست بر اساس همه معیار‌ها مهم است. درحالی‌که باغ‌وحش‌ها به حفظ حیوانات کمیاب و در معرض خطر کمک می‌کنند، مکان‌های محبوب گردشگری نیز هستند. درواقع، باغ‌وحش‌ها مکانی جذاب برای هر گروه سنی محسوب می‌شوند.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

پارک سافاری وایلدز، اوهایو

پارک سافاری وایلدز (Wilds Safari) در اوهایو ازنظر مساحت، بزرگترین باغ‌وحش در جهان و مکان زندگی ۳۰۰ حیوان است که به کمتر از ۲۵ گونه تعلق دارند. بااین‌حال، این باغ‌وحش ۹۱۵۴ هکتار (۳۷۰۴ هکتار) زمین را برای جمعیت اندک خود اشغال کرده است. در این مکان همچنین تحقیقات حفاظت و پرورش حیوانات انجام می‌شود.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

پارک جانورشناسی سری ونکاتسوارا

پارک جانورشناسی سری ونکاتسوارا به بازدیدکنندگان اسطوره‌شناسی و اهمیت حیوانات در اساطیر هندو را آموزش می‌دهد. این باغ‌وحش یک پردیس ۵۵۳۲ هکتاری در شهر تیروپاتی است. این باغ‌وحش بزرگترین باغ‌وحش آسیاست. به طرز چشمگیری، این باغ‌وحش چندین طرح حفاظتی از قبیل مراکز حفاظت از تولیدمثل، آموزش‌های حفاظتی و برنامه‌های آموزشی را اجرا می‌کند، همچنین دارای یک مرکز نجات حیوانات و برنامه‌های توان‌بخشی است. افراد می‌توانند شیر‌ها و گوزن‌ها را در زیستگاه طبیعی خود در سافاری باغ‌وحش مشاهده کنند. از ویژگی‌های منحصربه‌فرد آن Mayuravani (خانه پرندگان)، Mrugavani (خانه گیاه‌خواران) و Vrukavani (خانه گوشت‌خواران) است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش کارولینای شمالی

باغ‌وحش کارولینای شمالی در قلب کارولینای شمالی در فاصله ۲۶۰۰ هکتار (۱۰۵۲ هکتار) جنگل واقع‌شده است. این باغ‌وحش از بیش از ۲۵۰ گونه مختلف و درمجموع از بیش از ۱۸۰۰ حیوان نگهداری می‌کند. ازنظر مساحت بزرگترین باغ‌وحش در جهان نیست، اما بزرگترین باغ‌وحش در آمریکای شمالی است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌های جانورشناسی ملی آفریقا با زیستگاه‌های طبیعی

آفریقای جنوبی به دارا بودن حیوانات وحشی معروف است. این مکان که در یک زیستگاه طبیعی واقع‌شده مساحتی حدود ۲۱۰ هکتار در پرتوریا، آفریقای جنوبی دارد. منحصربه‌فرد بودن آن در برنامه‌ریزی‌های مربوط به ساختار باغ‌وحش نهفته است. یک قسمت عمدتا از زمین‌های هموار تشکیل‌شده است و قسمت دیگر کمی تپه‌ای است و این قسمت‌ها توسط رودخانه Apies که از باغ‌وحش عبور می‌کند، جدا می‌شوند. در اینجا می‌توانید از حیات‌وحش غنی آفریقای جنوبی دیدن کنید. با طیف گسترده‌ای از گونه‌های نگهداری شده در باغ‌وحش و تعداد کل حیوانات حدود ۹۰۰۰ مورد است. این باغ‌وحش یکی از محبوب‌ترین باغ‌وحش‌های جهان است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش لندن، قدیمی‌ترین باغ‌وحش علمی جهان

باغ‌وحش لندن نه‌تن‌ها در میان بزرگترین باغ‌وحش‌های جهان قرارگرفته بلکه قدیمی‌ترین باغ‌وحش علمی جهان است که به‌طور انحصاری برای تحقیقات علمی در سال ۱۸۲۸ تاسیس شده است. این باغ‌وحش نیز برنامه اقدامات حفاظتی را اجرا می‌کند و در سال ۱۸۴۷ برای عموم مردم افتتاح‌شده و فقط در ۳۶ جریب زمین ۱۶ هزار حیوان را در خود جای‌داده است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش سن دیگو

این باغ‌وحش کالیفرنیا، یکی از باغ‌وحش‌های کمیاب برای نگهداری و پرورش پاندای غول‌پیکر است. اعتقاد بر این است که سن دیگو یکی از بهترین و بزرگترین باغ‌وحش‌های جهان است. با مساحت تقریبی ۱۰۰ هکتار، چندین گونه و زیرگونه از حیوانات را در خود جای‌داده است. این باغ‌وحش نه‌تن‌ها در زمینه حفظ و محافظت از حیوانات وحشی فعالیت می‌کند، بلکه نمایشگاهی را برای هر حیوان در فضای باز ایجاد کرده است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش هنری دورلی، بزرگترین صحرای سرپوشیده جهان

باغ‌وحش Henry Doorly واقع در نبراسکا حدود ۱۷ هزار حیوان را اسکان داده است و یکی از بزرگترین باغ‌وحش‌های جهان در نظر گرفته می‌شود که در سال ۱۸۶۴ ساخته‌شده است. دارای بزرگترین مجموعه گربه در جهان و بزرگترین صحرای سرپوشیده جهان است. در اینجا می‌توان گنبد ژئودزیکی لعاب‌دار و دیدنی که گفته می‌شود بزرگترین گنبد جهان است را مشاهده کرد. این ویژگی‌های منحصربه‌فرد و خارق‌العاده باغ‌وحش Henry Doorly را به یکی از معروف‌ترین باغ‌وحش‌های جهان تبدیل کرده است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش مسکو در میان قدیمی‌ترین باغ‌وحش‌های اروپا

باغ‌وحش مسکو یکی از قدیمی‌ترین باغ‌وحش‌های اروپا، بزرگترین باغ‌وحش در روسیه و محل زندگی ۶۰۰۰ حیوان است، این باغ‌وحش یک نمونه برجسته از توسعه در گذشت زمان است. با بازسازی باغ‌وحش در دهه ۱۹۹۰ مکانی برای یک آکواریوم جداگانه و یک نمایشگاه شیر دریا ایجاد شده است. این مکان همچنین دارای جاذبه‌های مختلفی است که فقط مخصوص کودکان است و دارای یک پل پیاده‌روی است که قسمت‌های مقابل باغ‌وحش را به هم متصل می‌کند.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش پکن، بزرگترین مجموعه حیوانات در چین

این مکان یکی از برترین باغ‌وحش‌های جهان است. باغ‌وحش پکن اهمیت زیادی برای اقوام چینی دارد و در سال ۱۹۰۶ در زمان حکومت سلسله چینگ تاسیس شد. این باغ‌وحش بیش از ۹۵۰ گونه حیوان را در خود جای‌داده و بزرگترین مجموعه حیوانات در چین است. در این مکان می‌توان حیوانات کمیاب مانند پاندا‌های غول‌پیکر و ببر‌های جنوب چین را مشاهده کرد.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش اوکلند با یک بیمارستان بزرگ دامپزشکی

باغ‌وحش اوکلند، یکی از بزرگترین باغ‌وحش‌های جهان است، زیرا حیوانات را در زیستگاه‌های طبیعی خود نگهداری می‌کند. این باغ‌وحش با مساحت ۱۰۰ هکتار گسترش‌یافته و میزبان حدود ۶۶۰ حیوان است. علاوه بر این، آن‌ها یک بیمارستان دامپزشکی ۱۷ هزار فوت مربع تاسیس کردند که یکی از بزرگترین بیمارستان‌ها در شمال کالیفرنیاست. این مکان در میان بزرگترین پارک جانورشناسی در جهان قرار گرفته است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش چستر، اقامتگاه کمیاب‌ترین حیوانات

باغ‌وحش چستر یکی از بزرگترین باغ‌وحش‌های جهان است که در چشایر انگلیس واقع‌شده است. مساحت آن ۱۲۵ هکتار است و در سال ۱۹۳۱ توسط خانواده George Mottershead افتتاح شد. ازنظر تعداد حیوانات، یکی از بزرگترین باغ‌وحش‌ها در جهان با بیش از ۲۱ هزار حیوان در ۵۰۰ گونه یا بیشتر است. همچنین اقامتگاه حیوانات در آستانه انقراض است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

باغ‌وحش سنت لوئیس، نوآوری در حفاظت از حیات‌وحش

باغ‌وحش سنت لوئیس در سال ۱۹۱۰ با تشکیل انجمن جانورشناسی سنت لوئیس رسما افتتاح شد. این باغ‌وحش با ماموریت ارتباط مردم با حیوانات شکل گرفت. در آن بیش از ۱۷ هزار حیوان ازجمله چندین گونه نادر و در معرض انقراض قرار دارند. از ویژگی‌های این باغ‌وحش این است که از انواع روش‌های ابتکاری برای حفاظت از حیات‌وحش و مدیریت حیوانات استفاده می‌کند. باغ‌وحش در ۹۰ هکتار زمین گسترده شده است و دارای زیستگاه‌های زنده حیوانات، نمایشگاه‌های حیوانات، جاذبه‌های دیدنی، فضای غذاخوری و خرید است.

باغ وحش‌های قدیمی و بزرگ جهان

نکاتی برای بازدید از باغ‌وحش‌ها

در اینجا چند نکته برای بازدید از باغ‌وحش‌ها و همچنین یادآوری موارد ضروری ارائه‌شده است:

به مرز‌ها احترام بگذارید و هرگز وارد محوطه حیوان نشوید. ورود به این مناطق می‌تواند شما و حیوانات را به‌شدت در معرض خطر قرار دهد.

هرگز به حیوانات چیزی ندهید. تغذیه حیوانات تا زمانی که تحت نظارت و غیر زمان فعالیت تغذیه باغ‌وحش باشد، کاملا ممنوع است.

در اطراف محل زندگی حیوانات زباله نریزید و مواد زائد را در سطل زباله قرار دهید.

در باغ‌وحش موسیقی پخش نکنید، چون می‌تواند مشکلاتی را هم برای بازدیدکنندگان و هم برای حیوانات ایجاد کند.

زیستگاه طبیعی را به‌هیچ‌وجه از بین نبرید.

با خود مواد غذایی حمل نکنید و در فضای باغ‌وحش آن را میل نکنید.

استعمال دخانیات در باغ‌وحش‌ها کاملا ممنوع است.

حمل اشیاء تیز و آتش‌زا کاملا ممنوع است.

هرگز حیوانات را اذیت نکنید و قفس‌ها یا دیواره‌های شیشه‌ای را دست‌کاری نکنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قوانین و مقررات خاص به وب‌سایت‌های باغ‌وحش‌ها مربوطه مراجعه کنید.

: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.


برچسب ها: حیات وحش باغ وحش

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *