کلاهبرداری یک میلیاردی با صفحه جعلی اینترنت بانک

۱۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۵:۰۸
کد خبر: ۶۹۷۴۸۴
رییس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات پایتخت از شناسایی و دستگیری کلاهبرداری خبر داد که با ساخت صفحه جعلی اینترنت بانک یک میلیارد ریال از کاربران فضای مجازی کلاهبرداری کرده بود.

- سرهنگ داود معظمی گودرزی  اظهار داشت: با مراجعه و شکایت فردی به پلیس فتا مبنی بر برداشت غیرمجاز مبلغ ۴۰۰ میلیون ریال از حساب بانکی اش، پرونده‌ای در این خصوص تشکیل و تیمی از ماموران پلیس فتا مسئولیت پرونده را بر عهده گرفتند.

وی عنوان کرد: شاکی اظهار کرد، برای استفاده از اینترنت بانک در موتور‌های جستجوگر نام بانک مورد نظر را جستجو کردم و بدون توجه به آدرس سایت وارد اولین ردیف نتایج جستجو شدم و با وارد کردن اطلاعات بانکی قصد انتقال وجه خود را داشتم، اما با پیام عدم انجام تراکنش مواجه شدم و پس از دقایقی متوجه کلاهبرداری و برداشت غیرمجاز از حساب بانکی ام شدم.

رییس پلیس فتا ابراز داشت: کارشناسان پلیس فتا پس از انجام تحقیقات مقدماتی و بهره گیری از روش‌های علمی و پلیسی فرد کلاهبردار را در فضای مجازی شناسایی کرده و با اقدامات تخصصی به اطلاعات هویتی و محل اختفای مجرم را در استان‌های همجوار شناسایی کردند.

سرهنگ گودرزی خاطر نشان کرد: در ادامه تحقیقات پلیسی، مهندسان سایبری پلیس فتا به دست آوردند، فرد کلاهبردار از تعداد زیادی از شهروندان به ارزش ریالی بیش از یک میلیارد ریال با همین روش کلاهبرداری کرده است که با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و به پلیس فتا تهران انتقال یافت.

وی با اشاره به اینکه متهم در پلیس فتا به جرم ارتکابی معترف شد، اضافه کرد: با تکمیل پرونده متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی قرار گرفت.

انتهای پیام/ 


برچسب ها: کلاهبرداری فتا

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *