بازدید رئیس کل دادگستری استان کردستان از زندان شهرستان قروه

۰۷ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۹:۳۸:۲۶
کد خبر: ۶۹۶۲۴۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کردستان از زندان شهرستان قروه بازدید و بر کاهش جمعیت کیفری زندان‌ها تاکید کرد.

- رییس کل دادگستری استان کردستان به همراه معاونین خود با حضور در زندان قروه به مشکلات قضایی زندانیان رسیدگی و از نزدیک با مددجویان گفتگو کرده و از وضعیت فعلی ومدت حبس آن‌ها مطلع و دستورات لازم را در جهت تسریع حل مشکلات آن‌ها صادر کرد.

حجت الاسلام والمسلمین سیدحسین حسینی ضمن بازدید از زندان و تشکیل جلسه با موضوع پیگیری مصوبات و میزان اجرای دستورالعمل‌های قوه قضاییه در امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان اظهار داشت: از برنامه‌های ایام الله دهه فجر امسال دستگاه قضایی بازدید از زندان و دیدار چهره به چهره مسئولین قضایی و کلیه قضات استان با زندانیان است و هدف از این اقدام رسیدگی به امور زندانیان و کاهش جمعیت کیفری زندان است.

وی در این بازدید با بیان اینکه ما مکلف به اجرای سیاست‌ها و دستورالعمل‌های قوه قضاییه هستیم، افزود: استفاده از مجازات‌های جایگزین حبس، پابند الکترونیکی و همچنین استفاده از ارفاقات قانونی برای کاهش جمعیت کیفری زندان از برنامه‌های دوره تحول در قوه قضاییه است.

رئیس شورای قضایی استان کردستان در ادامه این بازدید گفت: هدف از بازدید از زندان قروه در راستای اجرای بخشنامه اخیر رییس قوه قضائیه مبنی بر پایش زندانیان و همچنین تحقق سیاست‌های حبس زدایی و سازماندهی و بررسی پرونده‌های زندانیان صورت گرفته است.

در ادامه این بازدید حجت الاسلام و المسلمین حسینی از بخش‌های مختلف زندان قروه بازدید کرد.

شایان ذکر است که زندان قروه در خارج از محدوده شهرستان قروه قرار دارد و محکومین شهرستان دهگلان و بخش سریش آباد نیز در این زندان به سر می‌برند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *