امیرعبداللهیان: رابطه تهران با پکن و مسکو راهبردی است

۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۸:۴۹:۴۷
کد خبر: ۶۹۶۱۶۱
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
دستیار ویژه رییس مجلس با اشاره به بزرگنمایی اخبار منتشر شده درباره ملاقات‌های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس گفت: رابطه تهران با پکن و مسکو راهبردی است.

-  حسین امیرعبداللهیان در واکنش به انتشار خبری در مورد ملاقات‌های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس یازدهم، ضمن هدفمند خواندن آن اظهار کرد: آمار و اخبار منتشره در رابطه با ملاقات‌های سفرای روسیه و چین با مقامات مجلس شورای اسلامی در حقیقت یک بزرگنمایی خبری است که بصورت هدفمند انجام شده است.

دستیار ویژه رییس مجلس با بیان اینکه تاکنون در مجلس یازدهم بیش از یکصد و هفتاد ملاقات خارجی در سطوح مختلف انجام شده است، تصریح کرد: این ملاقات‌ها در حقیقت حوزه‌های متنوع و مختلف جهان را از شرق تا غرب شامل می‌شود.

وی ادامه اداد: از این رو با توجه به این مسائل موضوع ادعای نگاه یک جانبه مجلس به روابط خارجی قویا رد می‌شود.

امیرعبداللهیان با اشاره به رویکرد مجلس یازدهم به روابط خارجی در حوزه دیپلماسی پارلمانی، اظهار کرد: رویکرد مجلس در این راستا مبتنی بر تمرکز در رفع مشکلات اقتصادی کشور، سفر‌های ضروری ماموریت محور، تعامل با جهان و نگاه به روابط خارجی متوازن و در راستای تامین منافع ملی جمهوری اسلامی ایران است.

دستیار ویژه رییس مجلس با بیان اینکه در حوزه استقلال سیاسی، پایبندی به سیاست «نه شرقی، نه غربی» و در حوزه منافع ملی، تاکید بر همکاری و روابط متقابل با شرق و غرب الگوی رفتاری در دیپلماسی پارلمانی و سیاست خارجی است، تصریح کرد: در این مسیر روابط با همسایگان و نگاه ویژه به آسیا جزو اولویت‌هاست.

امیرعبداللهیان با تاکید بر این موضوع که رابطه تهران با پکن و مسکو راهبردی است، گفت: طبعا با کشور‌های دوستی که در سختی‌ها در کنار مردم بزرگ ایران ایستاده‌اند بر مبنای دوستی، همکاری و احترام متقابل رفتار شده و خواهد شد.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha