امام جمعه قصرشیرین: باید اصول اقتصادی درون کشور را اصلاح کنیم

۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۱:۰۱
کد خبر: ۶۹۴۷۲۶
امام جمعه قصرشیرین گفت: برجام برای ما نفعی نداشت ما باید اصول اقتصادی خود را در درون کشور اصلاح کنیم چرا که کشور ما از نظر کشاورزی، صنعت، معادن دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است و قدرت اقتصادی ما بسیار بالاست.

حجت الاسلام علی ملکی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به اینکه برگشتن یا برنگشتن آمریکا به برجام برای ما اهمیت ندارد آنچه مهم است رفع کامل تحریم‌هاست، بیان کرد: کشوری می‌تواند پیشرفت کند، تقویت شود و به سربلندی برسد که در تمام جوانب از جمله سیاسی و اقتصادی وابسته به خود و خودکفا باشد از نظر سیاسی این موضوع بسیار مهم است و کشور‌های دنیا برای رسیدن به آن تلاش می‌کنند.

امام جمعه قصرشیرین گفت: وابستگی سیاسی یا اقتصادی یک کشور بر رشد آن تأثیرگذار است اما اگر اقتصاد با تغییر رییس جمهور کشور دیگر متغیر، ضعیف و قوی ‌شود برای تعالی آن کشور آسیب‌زا است و اینکونه مدیریت سیاسی، ناکارآمد است.

وی افزود: شاید عملکرد روسای جمهور در آمریکا ضعیف یا قوی باشد، اما بنیان تفکر آن‌ها مخالفت با ایران، اسلام و قرآن بوده است، آن‌ها مخالف استقلال و به قدرت رسیدن یک کشور هستند، زیرا تنها کشوری که در مقابل آن‌ها دم از استقلال می‌زند و در منطقه برده‌داری مدرن آمریکا را قبول ندارد ایران است و این برای آن‌ها قابل تحمل نیست.

 ملکی گفت: ما علاوه بر اینکه در برابر ظلم آمریکا ایستاده‌ایم بر اساس تفکر دینی اعتقاد داریم به کشور‌های دیگر هم نباید ظلم کند آن‌ها از این تفکر دینی ما هراس دارند و برخی از آن‌ها مثل ترامپ در ظاهر و برخی هم، چون اوباما در خفا مخالفت خود را نشان می‌دهند.

وی با تاکید بر تقویت زیرساخت‌های اقتصاد کشور گفت: برجام برای ما نفعی نداشت ما باید اصول اقتصادی خود را در درون کشور اصلاح کنیم چرا که کشور ما از نظر کشاورزی، صنعت، معادن دارای ظرفیت‌های بالقوه‌ای است و قدرت اقتصادی ما بسیار بالاست به طوری که حتی می‌توانیم کشور‌های منطقه را نیز تأمین کنیم.

امام جمعه قصرشیرین اظهار کرد: امروز دنیا در برابر ما ایستاده است. تحریم‌ها از جمله تحریم‌های هسته‌ای نشان دهنده آن است که ما قوی هستیم و باید مدیریت خود را بسیار تقویت کنیم و با استفاده از نیرو‌های انسانی در درون خود به خود وابسته شویم.

 ملکی گفت: ما نمی‌گوییم که نباید با دنیا رابطه داشت، اما این را می‌گوییم که نباید سیاست کلان کشور بستگی به کشور دیگر داشته باشد.


برچسب ها: برجام تحریم

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *