کلاهبرداری اسکیمری از ۳۰ شهروند

۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۵:۳۰:۰۱
کد خبر: ۶۹۴۴۱۱
رییس پلیس فتا تهران بزرگ از دستگیری ۳ عضو باند کلاهبرداران اسکیمری خبر داد و گفت: متهمان ۱۵ میلیارد ریال از کارت بانکی شهروندان برداشت کرده بودند.

-  سرهنگ داود معظمی گودرزی بیان داشت: تعدادی از شهروندانی به پلیس فتا مراجعه و از برداشت غیر مجاز از حسابشان شکایت کردند و بررسی موضوع در اختیار تیمی از کارآگاهان پلیس قرار گرفت.

وی عنوان کرد: در خصوص چگونگی برداشت از حساب مال باختگان تحقیق شد که با اشتراک گیری در اظهارات شاکیان، کارآگاهان دریافتند که احتمال دارد که مجرم یا مجرمان با استفاده از دستگاه اسکیمر کارت عابر بانک شهروندان را کپی برداری کرده و بدین ترتیب موفق به سرقت از حساب شهروندان شده اند.

رییس پلیس فتا تهران بزرگ با اشاره به اینکه در ادامه تحقیقات پلیسی مشخص شد که ۳ متهم با همکاری یکدیگر از حساب بانکی شهروندان برداشت کرده اند و در پایانه‌های فروشگاهی کشور‌های همسایه خرید ارز داشته اند، گفت: هویت و مخفیگاه متهمان شناسایی و با هماهنگی‌های قضائی هر ۳ متهم در عملیات‌های منسجم دستگیر شدند.

 

 

این مقام سایبری با بیان اینکه متهمان به جرم ارتکابی معترف و اظهار داشتند ۳۰ کارت عابر بانک شهروندان را کپی و با خرید از پایانه‌های فروشگاهی خارج از کشور سعی داشتند وجوه سرقتی را از چرخه بانک خارج کنند، افزود: کارشناسان مبلغ سرقت شده از حساب‌های بانکی مال باختگان را ۱۵ میلیارد ریال اعلام کرده اند.

سرهنگ گودرزی از شهروندان خواست: هنگام خرید با کارت بانکی و انجام عملیات بانکی با دستگاه پوز سیار حتما رمز اول توسط دارنده کارت زده شود و از در اختیار گذاشتن رمز‌های بانکی خود به دیگران و فروشنده‌ها خودداری کنید. فروشنده موظف است که دستگاه کارخوان (pos) را در اختیار خریدار قرار دهد.

انتهای پیام/ ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *