حناچی: شهرداری به تنهایی نمی‌تواند بار آلودگی هوا را به دوش بکشد

۳۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۶:۵۸
کد خبر: ۶۹۴۳۵۱
شهردار تهران با اشاره به اینکه شهرداری به تنهایی نمی‌تواند با آلودگی هوا مقابله کند گفت: حل مشکل ترافیک و آلودگی هوا حاکمیتی است و مردم هم در مقابله با آن نقش دارند.
- پیروز حناچی شهردار تهران در مراسم تجلیل از سفیران هوای پاک اظهار داشت: آلودگی هوا و ترافیک جزو مشکلات همه کلانشهر‌ها است، ولی این مسأله به معنای لاینحل بودن آن نیست.

وی افزود: در صورتی که نمودار دو دهه شهر تهران را بررسی کنیم متوجه خواهیم شد که آلاینده‌ها روند کاهشی داشته، اما میزان کاهش و سرعت آلاینده‌ها به صورتی است که می‌تواند همه زحمات را به باد دهد.

شهردار تهران ادامه داد: یکی از ویژگی‌های نفت در کشور داشتن گوگرد بالا است البته در پایتخت گازوئیل از این فرآورده نفتی استفاده می‌شود گوگرد استانداردی دارد و مسؤولین می‌گویند مازوت سوزانده نمی‌شود.

حناچی تصریح کرد: البته اگر دقت کنیم متوجه خواهیم شد که آلودگی از مرز تقسیمات کشوری رد نمی‌شود و اگر در آبیک و قزوین گازوئیل پر گوگرد سوزانده شود قطعا تأثیرش به تهران خواهد رسید.

وی بیان داشت:‌قانون هوای پاک جهت مقابله با آلودگی هوا در نظر گرفته شده و ۱۸ دستگاه در اجرای این قانون نقش دارند که شهرداری نقش کمتری در این زمینه داشته و تنها مسؤولیتش توسعه حمل و نقل عمومی است.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *