خنثی‌سازی تحریم‌ها؛ عملیاتی شدن راهبرد‌های اقتصاد مقاومتی

۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۱:۴۹
کد خبر: ۶۹۳۹۴۷
دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی با بیان اینکه باید تمام ظرفیت و توان داخلی را بکار گرفت که تحریم‌ها بلااثر شود، گفت: این راهکار به عزم، اراده و همت ما گره خورده است، اگر از تولید کالای ایران حمایت و راهبرد‌های اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود کار‌های بزرگ و اتفاقات مهمی رخ می‌دهد که دیگر واهمه‌ای از تحریم‌ها نخواهیم داشت.

سید محمد حسینی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به خنثی‌سازی تحریم‌ها، گفت: جریان غرب‌گرا در ایران در ۴ دهه گذشته راه‌حل مشکلات کشور را مذاکره، سازش و کوتاه آمدن در برابر قدرت‌های جهانی قلمداد می‌کنند و از نظر آن‌ها راهکار دیگری برای برون رفت از معضلات و عبور از تحریم‌ها وجود ندارد.

دبیرکل کانون دانشگاهیان ایران اسلامی اظهار کرد: جریان غرب‌گرا بعد از همه آسیب‌هایی که از این تفکر به کشور وارد شد هنوز هم بر حرف خود اصرار دارند و می‌گویند مرغ یک پا دارد! اصلاح‌طلبان و جریان موسوم به اعتدال در زمان ترامپ می‌گفتند، چون ترامپ قلدر و زورگو است و اهل منطق نیست اگر کوتاه نیاییم به ما حمله می‌کند لذا برای پیشگیری از جنگ باید وارد گفت‌وگو شویم و مذاکرات کره شمالی با امریکا را شاهد مثال می‌آوردند. البته تنها با گذشت مدت کوتاهی پنبه استدلال‌شان زده شد و ملاقات دو رئیس جمهور جز چند عکس یادگاری نتیجه‌ای به همراه نداشت و به رفع تحریم‌ها منجر نشد. حالا هم چند ماهی است که با ورود «جو بایدن» علاوه بر تشکیل ستاد تبلیغاتی برای دموکراتها، ذوق زده این خط تبلیغاتی را تشدید کرده‌اند که عامل بی‌نتیجه ماندن برجام ترامپ بود که با رفتن او زمان تفاهم و مذاکره فرارسیده است!

وزیر پیشین فرهنگ و ارشاد اسلامی ادامه داد: از نظر شیفتگان غرب تمام راه‌ها به مذاکره ختم می‌شود، به جای اقدام برای خنثی‌سازی تحریم‌ها تمام فکر و توان خود را معطوف به مذاکره، تفاهم و عنایت اروپا و آمریکا برای رفع تحریم‌ها کرده‌اند.

حسینی افزود: در زمان دولت دهم وقتی تهدید تحریم صادرات بنزین به ایران مطرح شد بلافاصله با همت متخصصان داخلی و حمایت دولت، بنزین در داخل تولید و دشمن خلع سلاح شد. این تجربه نشان می‌دهد که باید تمام ظرفیت و توان داخلی را بکار گرفت که تحریم‌ها بلااثر شود، چون این راهکار به عزم و اراده و همت ما گره خورده است، اما رفع تحریم‌ها به تصمیم غربی‌ها وابسته هست و آن‌ها هم نشان داده‌اند که چنین قصدی ندارند.

وی با تاکید بر حمایت از تولید داخلی تاکید کرد: اگر مدیران به جای تعلل و کم‌کاری و امید داشتن به غرب، وظایف خود را به خوبی انجام دهند، با اهتمام و جدیت از نظرات ارزشمند اندیشمندان و دلسوزان استفاده کنند، به جای تخریب مجلس برای پیشبرد امور با نمایندگان همکاری کنند و با کشور‌های همسایه تعامل بیشتری داشته باشند، نتیجه بهتری عاید کشور خواهد شد. اگر از تولید کالای ایران حمایت شود و راهبرد‌های اقتصاد مقاومتی عملیاتی شود کار‌های بزرگ و اتفاقات مهمی رخ می‌دهد که دیگر واهمه‌ای از تحریم‌ها نخواهیم داشت.

دبیر کل کانون دانشگاهیان با بیان اینکه متأسفانه برخی از مسئولین فقط به غرب چشم امید دوخته‌اند گفت: اگر برخی مدیران خودباوری و اعتماد به نفس داشتند اکنون شرایط بهتری داشتیم، اما آن‌ها دائماً مردم را به آینده وعده می‌دهند و موجب بلاتکلیفی در اقتصاد و تبعات منفی ناشی از آن شده‌اند.

حسینی با بیان اینکه آمریکا می‌خواهد ایران کشوری منفعل باشد و مرتب امتیاز بدهد گفت: آنها انتظار دارند کشورمان از مواضع اصولی خود عقب نشینی کرده و مؤلفه‌های قدرت خود را تضعیف کند، در حالی که این شیوه باید تغییر کند و در ماه‌هاى پایانی دولت کارسازترین اقدام عناصر دلسوز روشنگری و بسیج افکار عمومی است که کشور بیش از این خسارت نبیند. ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *