خودداری رژیم صهیونیستی از ارائه واکسن کرونا به فلسطینیان

۲۴ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۱:۲۲
کد خبر: ۶۹۲۶۱۷
فلسطین که در سال های اشغال توسط رژیم صهیونیستی از بحران های جدی آسیب دیده، اکنون با چالش مرگبار کرونا مواجه است.
در حالی که واکسیناسیون کرونایی در اراضی اشغالی با انگیزه‌های سیاسی «بنیامین نتانیاهو»، نخست وزیر رژیم صهیونیستی، انجام می‌شود، فلسطینیان ساکن اراضی اشغالی و نوار غزه و کرانه باختری از دسترسی به این واکسن‌ها محروم هستند.
 
به گزارش «واشنگتن پست»، واکسیناسیون کرونایی در اراضی اشغالی در حالی انجام می‌شود که این اقدام شامل فلسطینیان ساکن این اراضی یا نوار غزه نمی‌شود؛ بهانه صهیونیست‌ها از این اقدام، مفاد توافق «اسلو» است.
 
رژیم صهیونیستی مدعی است، واکسیناسیون فلسطینی‌های اراضی اشغالی و نوار غزه وظیفه تشکیلات خودگردان است.
 
معاون مدیر منطقه‌ ای خاورمیانه و شمال آفریقای سازمان «عفو بین الملل»، نیز از رویکرد رژیم صهیونیستی بر اولویت دادن به زندگی صهیونیست‌ها به فلسطینی‌ها انتقاد کرد.
همچنین گروه‌های حقوق بشری نیز پیشتر خواستار انجام واکسیناسیون کرونایی برای زندانیان فلسطینی در زندان‌های رژیم صهیونیستی شدند.
 
فلسطین به دلیل محاصره، اشغال و کمبود بودجه ناشی از تحریم‌ها و محدودیت‌های طولانی، فاقد امکانات و بودجه لازم برای خرید واکسن کروناست؛ ضمن اینکه زیرساخت‌های رفاهی و بهداشتی فلسطین به شدت ضعیف هستند.
 
عمق این بحران زمانی مشخص‌تر می‌شود که تخریب خانه‌های فلسطینیان و ساخت شهرک‌های صهیونیست نشین تحت مدیریت نتانیاهو و زیر سایه حمایت‌های آمریکا، با سرعت پیش می‌رود.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *