۱۹۵ شاکی در یک پرونده کلاهبرداری خرید خودرو

۲۰ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۰:۰۱
کد خبر: ۶۹۱۴۸۶
رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری فردی در جنت آباد خبر داد و گفت: متهم با افتتاح دفتر فروش خودرو از خریداران ۱۰ میلیارد ریال کلاهبرداری کرده بود.

- سرهنگ جلیل موقوفه ای بیان داشت: تعدادی از شهروندان به کلانتری ۱۳۸ جنت آباد مراجعه و در اظهارات مشابه اعلام کردند، برای خرید خودرو به نماینده فروش یکی از خودرو سازان مراجعه و پس از واریز مبالغی، در موعد تحویل خودرو به نمایندگی مراجعه و متوجه بسته شدن نمایندگی شدیم و به دنبال آن مشخص شد که نمایندگی صوری بوده است.

وی عنوان کرد: عوامل تیم عملیات کلانتری جنت آباد با انجام رصد‌های اطلاعاتی و تحقیقات گسترده پلیسی دریافتند، مدیر نمایندگی، یکی از مجرمان سابقه دار بوده و پیش‌تر با همین عنوان شرکت‌های مختلف در سطح کشور افتتاح و به دفعات مختلف دستگیر شده است.

رییس پلیس پیشگیری تهران بزرگ با بیان اینکه مخفیگاه وی در محدوده "جنت آباد" شناسایی شد، افزود: با هماهنگی‌های قضائی متهم در مخفیگاهش دستگیر و برای تکمیل تحقیقات پلیسی به کلانتری جنت آباد انتقال یافت.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه از مخفیگاه متهم بیش از ۲۰ دستگاه گوشی تلفن همراه و انواع سیم کارت کشف شد، افزود: وی در بازجویی‌های فنی پلیسی ضمن اعتراف به جرایم خود، معترف شد با درج آگهی‌های متعدد با نام و عناوین جعلی، پس از جلب اعتماد شهروندان با ارائه مدارک جعلی اعتماد شهروندان را جلب و پس دریافت وجه بابت فروش خودرو، در زمان مقرر نمایندگی را تخلیه و خط تلفن خود را خاموش می‌کردم.

سرهنگ موقوفه‌ای از شناسایی ۱۹۵ شاکی در این پرونده خبر داد و افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال کلاهبرداری شده را ۱۰ میلیارد ریال محاسبه کرده اند که متهم پس از تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی تحویل مرجع قضایی شد.


برچسب ها: پلیس کلاهبرداری

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *