تمام اجزای سازمان زندان‌ها باید شان و نقش تربیتی داشته باشد

۱۹ دی ۱۳۹۹ - ۱۴:۱۷:۲۶
کد خبر: ۶۹۱۲۰۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس سازمان زندان‌ها در سفر به کرمانشاه گفت: تمام اجزای سازمان زندان‌ها باید شان و نقش تربیتی داشته باشد.

- رییس سازمان زندان‌های کشور در ادامه سفر به استان کرمانشاه با حضور در جلسه پرسش و پاسخ با همکاران زندان، بر نقش تربیتی و تاثیر گذار بودن تمام اجزای سازمان زندان‌ها در تغییر نگرش مجرمین تاکید و اضافه نمود، تمام اجزای سازمان باید شان و نقش تربیتی داشته باشد.

وی از تمامی واحد‌ها اعم از مددکاری، یگان حفاظت، مراقبین و ... خواست که با داشتن روحیه ایثار و از خودگذشتگی نقش خود را که می‌تواند از نیرو‌های متخصص فرهنگی موثرتر باشد، ادا نمایند.

حاجی محمدی در ادامه با اشاره به آرامش در توفیقات کاری و زندگی با استناد به فرمایشی از امام معصوم (ع) گفت: انسان‌های خوب دائما اعمال خود را مورد بررسی قرار میدهند و این عمل در ایجاد رضایتمندی بین اطرافیان و آرامش فکری بسیار مؤثر است.

وی در جمع کارکنان زندان‌های استان محیط زندان را مجموعه‌ای از مشکلات وتلخی‌ها دانست و توکل به خداوند را عاملی برای غلبه براین مشکلات برشمرد.

رییس سازمان زندان‌ها ضمن آرزوی موفقیت برای حمید رضا پوریانی مدیرکل جدید زندان‌های کرمانشاه همکاری و حمایت همه جانبه کارکنان در توفیقات مدیریت جدید زندان‌های استان را خواستار شد.

عضو شورای عالی قضایی همچنین در مصاحبه با صدا و سیمای مرکز استان کرمانشاه مهم‌ترین اقدامات و فعالیت‌های حوزه زندانبانی را تشریح کرد.

وی با تاکید براینکه زندان به معنای واقعی باید آموزشگاه نیکی‌ها شود گفت: دوره تحول سازمان زندان‌ها دوره تلاش مضاعف در جهت اصلاح نگرش جامعه به مجرمین و خدمت به خانواده آنان است.

عضو شورای عالی قضایی کشور در این مصاحبه ضمن تبیین فعالیت‌های ستاد دیه از آزادی ۶۳ نفر از محکومان مالی همزمان با سالگرد شهادت سردار دل‌ها سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی به برکت سن این سردار شهید خبر داد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی با همکاری گروه‌های جهادی در زندان‌ها اشاره کرد.

حاج محمدی در ادامه رعایت دقیق دستورالعمل‌های بهداشتی در زندان‌ها را مورد تاکید قرار داد و خاطرنشان کرد: زندانیان عایله تحت تکفل ما هستند و خانواده زندانیان در این رابطه هیچ نگرانی نداشته باشند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *