جهانگیری: به طور قطع شاهد رفع تحریم‌ها خواهیم بود

۱۸ دی ۱۳۹۹ - ۲۲:۰۴:۳۳
کد خبر: ۶۹۱۱۰۷
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
معاون اول رییس جمهور گفت: مقامات جدید آمریکا مجبور هستند سر تعظیم مقابل ملت ایران فرود آورند از گذشته ابراز پشیمانی کنند و به معاهده‌های بین‌المللی برگردند و قطعا ما با سربلندی شاهد رفع تحریم‌ها خواهیم بود.

- اسحاق جهانگیری، معاون اول رییس جمهور امشب در نشست هم‌اندیشی با جمعی از خیران، فعالان اقتصادی که در تالار امام رضا (ع) دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد اظهار داشت: کشور به لحاظ تحریم‌های ظالمانه آمریکا و بیماری کرونا در شرایط خاصی به سر می‌برد.

معاون اول رییس جمهور با بیان این که اکنون ماه‌های پایانی دولت است ادامه داد: به‌زودی دولت جدید پای کار خواهد آمد و مردم در زمان انتخابات قطعاً به وظایف خود به درستی عمل خواهند کرد.

وی عنوان کرد: موضوع تحریم‌ها برای دولت بسیار مهم است چرا که زندگی مردم را به شدت تحت تاثیر قرار داده و این بار آمریکایی‌ها نیز به صراحت اعلام کردند که جنگ اقتصادی علیه ایران شروع کرده‌اند.

جهانگیری خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها تصور می‌کردند آنقدر دامنه این جنگ اقتصادی وسیع و مخرب است که ملت ایران جشن چهل سالگی انقلاب را نخواهند گرفت، آن‌ها متصور بودند که در آستانه چهل سالگی جشن انقلاب به ایران خواهند آمد و در اینجا جشن نابودی ایران را خواهند گرفت

وی تصریح کرد: اکنون به نقطه‌ای رسیده‌ایم که روی پای خود ایستاده ایم و کشورمان مانند همیشه سربلند است و دشمن در رسیدن به اهدافش ناکام مانده چرا که مردم ایران با صبوری در برابر تحریم‌ها چهره‌ای از خود نشان دادند که در دنیا بی‌سابقه است.

معاون اول رییس جمهور گفت: به اعتقاد بنده مقامات جدید آمریکا مجبور هستند سر تعظیم مقابل ملت ایران فرود آورند از گذشته ابراز پشیمانی کنند و به معاهده‌های بین‌المللی برگردند و قطعا ما با سربلندی شاهد رفع تحریم‌ها خواهیم بود.

جهانگیری در مورد ویروس عالم گیر و ناشناخته کرونا نیز گفت: کادر پزشکی کشور در بحث کرونا بسیار خوب درخشیده و همراهی مردم نیز نتیجه آن تاکنون مثبت گزارش شده و قطعاً اگر با همین روند پیش برویم اوضاع رو به مثبت شدن خواهد رفت.

وی ادامه داد: ویروس کرونا سبب شده تا آموزش حضوری در مدارس و دانشگاه‌های کشور تعطیل شود و بیش از ۱۳ میلیون دانش‌آموز در کشور از طریق فضای مجازی و برنامه شاد به تحصیل بپردازند.

جهانگیری سیستان و بلوچستان را قطب همبستگی ملی و مذهبی کشور خطاب کرد و افزود: این استان ظرفیت‌های اقتصادی فراوانی نیز دارد که می‌تواند در آینده چشم‌انداز‌های توسعه‌ای فراوانی را برای کشور به ارمغان آورد.

معاون اول رییس جمهور به طرح ۴۶ هزار هکتاری آبیاری با لوله به دشت سیستان اشاره کرد و تصریح کرد: تاکنون ۳ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای این طرح هزینه شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *