کاهش ذخیره آبی سدهای لار، لتیان، طالقان و کرج/ وضعیت دریافت باران در تهران استاندارد نیست

12:31 - 21 تير 1393
کد خبر: ۶۸۹
خبرگزاری میزان: مشاور رئیس سازمان هوا‌شناسی، گفت: در حالی که بارش باران در کشور 8/7 دهم درصد کمتر از نرم بوده، در تهران وضعیت وخیم تر است چراکه استان تهران 29 درصد کمتر از نرم است.

: مشاور رئیس سازمان هوا‌شناسی، گفت: در حالی که بارش باران در کشور 8/7 دهم درصد کمتر از نرم بوده، در تهران وضعیت وخیم تر است چراکه استان تهران 29 درصد کمتر از نرم است.

پرویز رضازاده در گفت و گو با خبرنگار اجتماعی میزان، با بیان اینکه از ابتدای سال زراعی (اول مهرماه 92) تا کنون استان تهران 29 درصد کمتر از نرم بارش بارندگی داشته است، افزود: میزان بارش استان تهران باید 315 میلی متر باشد که تاکنون 223 ملی متر بیشتر بارش دریافت نکرده است.

 

وضعیت دریافت باران در تهران استاندارد نیست

وی بابیان اینکه متاسفانه در سال زارعی (91- 92) نیز استان تهران 15 درصد کمتر از نرم بارش داشته است، گفت: 2 سال است که وضعیت دریافت باران در تهران استاندارد نیست و باکمبود بارش مواجه هستیم و این یعنی کاهش آب های سطحی و زیرسطحی. این موضوه پیامدهای زیادی را در بر خواهد داشت.

مشاور رئیس سازمان هوا‌شناسی درباره میزان انحراف بارش باران در کل کشور نیز اظهار کرد: درسال زراعی کنونی 8/7 دهم درصد نیز کاهش بارندگی نسبت به نرم داشتیم در واقع باید میزان بارش ها 226 میلی متر باشد که تاکنون 207 میلی متر بارش باران دریافت کرده ایم .

کاهش 9درصد بارش‎‌ها درکشور
رضازاده بااشاره به اینکه در کشور 9 درصد کاهش بارش نسبت به سال گذشته داریم، همیچنین تصریح کرد: وضعیت سدهای تهران از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند سدهای لار، لیتان، طالقان و کرج همه با معضل کاهش آب مواجه هستند و این بیانگر این است که کم آبی تهران جدی است. البته در چند روز گذشته به دلیل بارش باران در محدوده سد لار وضعیت این سد به نسبت بهبود یافته است اما این بدین معنا نیست که مشکل حل شده است.

وی تاکید کرد: اگرمدیریت مصرف آب نداشته باشیم به طور قطع آینده خطرناکی با توجه به معضل کم ابی در انتظار کشور است.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *