۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز در کرمانشاه تخریب شد

۱۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۰:۰۲
کد خبر: ۶۸۸۹۱۳
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه از تخریب ۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز در کرمانشاه از ابتدای امسال تاکنون خبرداد.

-  پرویز توسلی زاده رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در نشست شورای حفظ حقوق بیت المال استان که  در سالن جلسات دادسرای عمومی و انقلاب استان برگزار شد، با اشاره به تاکیدات مقام معظم رهبری در مقابله با تصرف اراضی ملی، اظهارکرد: در این راستا، عزم دستگاه قضایی استان در برخورد با تصرف اراضی ملی، تغییر کاربر‌های غیرمجاز و ... جدی است.

وی برخورد با متصرفین اراضی ملی را از اولویت‌های دستگاه قضایی استان دانست و افزود: براین اساس، از ابتدای امسال تاکنون حدود ۱۵۰ هکتار از اراضی ملی تصرف شده استان از دست متخلفین آزاد شده است.

رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه یادآورشد: همچنین در راستای مقابله با پدیده تغییر کاربری اراضی که در برخی مناطق استان بویژه حاشیه شهر کرمانشاه بشدت دیده می‌شود، از ابتدای امسال تاکنون دستور تخریب ۸۰۰ باغ و ویلای غیرمجاز را صادر کرده ایم.

به گفته این مسئول قضایی در این مدت ۱۳۰ حلقه چاه عمیق غیرمجاز هم مسدود شده است.

توسلی زاده در ادامه سخنانش با تاکید براینکه دستگاه‌های ذیربط باید در راستای اجرای تکالیف قانونی خود کوتاهی نداشته باشند، خطاب به مسئولین حاضر در این نشست، گفت: تاجایی که می‌توانید نظارت کنید تا تخلفی صورت نگیرد.

وی متذکرشد: تلاش کنید نظارت و کنترلی که برای جلوگیری از تخلف در حوزه اراضی ملی و ساخت و ساز‌های غیرمجاز دارید به شکل سیستمی باشد تا شاهد کمترین تخلف باشیم.

قاضی القضات استان در ادامه به نقش مهم فرهنگ سازی در پیشگیری از تخلفات هم اشاره کرد و گفت: اهتمام داشته باشید که اهمیت منابع طبیعی و لزوم حفظ آن‌ها را برای مردم تشریح کنید و به گونه‌ای فرهنگ سازی شود که مردم خود حافظ و حامی منابع طبیعی و محیط زیست استان باشند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *