برگزاری اختتامیه هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت قوه قضائیه در لرستان

۰۲ دی ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۷:۵۸
کد خبر: ۶۸۶۱۰۹
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
مراسم اختتامیه مرحله مقدماتی هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت قوه قضائیه در لرستان به میزبانی معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان برگزار شد. این مسابقات در رشته‌های مختلف حفظ و تلاوت قرآن، تفسیر و… برگزار شد.

-  مراسم اختتامیه مرحله مقدماتی هشتمین دوره مسابقات قرآن و عترت قوه قضائیه در لرستان به میزبانی معاونت منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان برگزار شد. این مسابقات در رشته‌های مختلف حفظ و تلاوت قرآن، تفسیر و… برگزار شد.

۲۷۰ نفر از کارکنان اداری، قضات و خانواده‌های دادگستری لرستان و سازمان‌های تابعه در این دوره از مسابقات شرکت داشتند.
در نهایت ۲۶ نفر حائز رتبه برتر شدند که ۱۶ نفر از آنان به مرحله کشوری راه یافته‌اند.

براساس این گزارش، در این مراسم که با حضور رئیس کل دادگستری لرستان، معاون منابع انسانی و امور فرهنگی دادگستری استان، رئیس کل دادگاههای عمومی و انقلاب شهرستان خرم آباد و مدیر حفاظت و اطلاعات دادگستری استان، مدیران کل سازمانهای تابعه قوه قضاییه در استان لرستان برگزار شد، برگزیدگان با اهدای لوح تقدیر و جایزه نقدی تجلیل شدند.

محمد رزم در مراسم اختتامیه مسابقات قرآن و عترت قوه قضائیه در لرستان، در سخنانی با اشاره به اینکه امیدواریم در سال‌های آینده تعداد شرکت کنندگان در این مسابقات افزایش یابد و در رشته‌های بیشتری بتوانیم شاهد حضور عزیزان باشیم، اظهار داشت: واقعاً این آمادگی را داریم که اعتبارات فرهنگی را علاوه بر آنچه در سطح ملی و قوه قضائیه اختصاص داده می شود، از اعتبارات استانی نیز کمک کنیم و شاهد درخشش بهتر و بیشتری از لرستان در مسابقات قرآنی باشیم.

وی با بیان اینکه لرستان مردمی ایثارگر و ولایتمدار دارد که همواره نسبت به امور دینی و مذهبی اهتمام داشته‌اند، تصریح کرد: براساس آیه ۹ سوره اسرا «قرآن بهترین ،قوی‌ترین ، استوارترین و محکم‌ترین راه برای هدایت است»، قرآن نور است و هدایتگر بشر بسوی نوراست و کسی که می‌خواهد به سمت اهداف متعالی هدایت شود بهترین راهش تلاوت و تدبر در آیات قرآن کریم است.

رئیس کل دادگستری لرستان با تاکید بر اینکه قرآن کریم کتاب خدا و سخن خداوند است، گفت: این کلام الهی از طریق حضرت جبرئیل امین بر پیامبر گرامی اسلام نازل و به وسیله حضرت علی (ع) کتابت شد، ایشان افزود: بهترین راه ارتباط بشر با خداوند متعال، قرآن کریم است.

رزم یادآور شد: انقلاب اسلامی ایران برای عمل به احکام اسلامی و حاکمیت اسلام بوده است و در سایه قرآن و عمل به احکام نورانی آن سعادت بشر و ملت ها تضمین شده است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha