وزارت صمت خواستار حذف ارز ۴۲۰۰ است

۳۰ آذر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۷:۱۰
کد خبر: ۶۸۵۴۹۸
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
وزیر صنعت، معدن و تجارت ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را دو نرخی بودن ارز دانست و گفت: وزارت صمت با سماجت به دنبال حذف ارز ۴۲۰۰ است.
- بنا به اعلام شاتا، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه با اعضای انجمن نوردکاران فولادی با تاکید بر تشکیل کمیته‌ای برای پیگیری مسائل مرتبط با فولاد، گفت: این کمیته تمامی مسائل مرتبط با فولاد را با محوریت تولیدکنندگان و بخش خصوصی مورد بحث، تبادل نظر و جمع‌بندی قرار خواهد داد.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در ادامه تصریح کرد: نظام تصمیم گیری در مجموعه وزارت صمت بر سه محور دولت، مجلس و بخش خصوصی استوار است و همواره از نظرات بخش خصوصی برای تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری استفاده می‌کنیم.

وی همچنین کارآفرینان و تولیدکنندگان را مجاهدان اقتصادی توصیف کرد و افزود: در این برهه حساس کنونی این مجاهدان اقتصادی باید مورد حمایت قرار بگیرند.

رزم حسینی، ریشه بسیاری از مشکلات اقتصادی کشور را دو نرخی بودن ارز دانست و خطاب به نمایندگان مجلس شورای اسلامی بیان کرد: نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی یک تصمیم انقلابی در خصوص حذف ارز ۴۲۰۰ و تک نرخی کردن ارز بگیرند.

وی اضافه کرد: در مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت به عنوان نماینده تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی با سماجت به دنبال تک نرخی کردن ارز و حذف ارز ۴۲۰۰ بوده ایم که اکنون همگان منتظر تصمیم انقلابی مجلس در این خصوص هستند.
عرضه در بورس، انجام صادرات و مدیریت بورس از جمله مواردی بود که در این جلسه مطرح شد.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *