همکاری وزارت دادگستری و امور خارجه برای صیانت از حقوق ایرانیان

۲۸ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۱:۲۴
کد خبر: ۶۸۴۸۳۰
دسته بندی‌: سیاست
معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری و معاون امور کنسولی و مجلس وزارت امور خارجه بر همکاری برای صیانت از حقوق ایرانیان خارج از کشور و حل مشکلات کنسولی آنان تاکید کردند.
در نشست مشترک سید کاظم سجادی معاون کنسولی، مجلس و ایرانیان وزارت امورخارجه و محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری، بر هویت بخشی، حمایت و حفظ حقوق ایرانیان در هر نقطه از جهان تأکید شد.

در این ملاقات که به مناسبت آغاز کار سید کاظم سجادی در سمت معاون کنسولی مجلس و ایرانیان وزارت امور خارجه برگزار شد، طرفین ضمن برشمردن مسائل کنسولی، حقوقی و قضایی ایرانیان مقیم خارج از کشور و نیز مسائل مربوط به حقوق شهروندی و کنوانسیون ملی حقوق کودک، به بررسی راهکار‌های عملیاتی در تسهیل ارائه خدمات قانونی، عزتمندانه و بی منت به ایرانیان پرداختند.

در این جلسه مقرر شد ضمن توسعه روابط دو طرف و تعمیق همکاری دودستگاه، زمینه ارتباط مستمر ایرانیان خارج کشور با داخل کشور، تشریح جاذبه‌های سرمایه گذاری در پروژه‌ها و طرح‌های مختلف عمرانی و توسعه ای، حل مسائل و معضلات کنسولی، حقوقی و قضایی هموطنان مقیم خارج از کشور، توافق با سایر کشور‌ها در انعقاد موافقتنامه‌های مختلف در جهت صیانت از حقوق ایرانیان بیش از پیش فراهم شود.

در ابتدای این نشست، محمود عباسی، معاون حقوق بشر و امور بین‌الملل وزارت دادگستری با ارائه گزارشی به تشریح فعالیت‌ها و اقدامات وزارت دادگستری در خدمات رسانی به ایرانیان پرداخت.
 
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *