تعرفه جراحی برای سال جاری هنوز اعلام نشده است

12:19 - 21 تير 1393
کد خبر: ۶۸۴
دسته بندی: جامعه ، عمومی
خبرگزاری میزان: رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران گفت: جراحی برای سال جاری هنوز اعلام نشده است تا مشخص شود با توجه به تورم اقتصادی چندین سال اخیر وضعیت چگونه خواهد بود.

: رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران با اشاره به طرح اخیر دولت مبنی بر ضرورت تامین وسایل و تجهیزات در بیمارستان‌ها گفت: این برنامه در حال حاضر نهادینه شده و تجهیزات موجود در بیمارستان‌ها از کیفیت خوبی برخوردارند.

به گزارش ، غلامعلی عکاشه با اشاره به اعلام نرخ تعرفه‌ها و ویزیت پزشکان ادامه داد: هرچند ویزیت در حوزه جراحی چندان نقش تعیین کننده‌ای ندارد، اما این تعرفه‌ها مورد تایید ما بوده و به میزان مناسبی رشد یافته است.

وی ادامه داد: البته نرخ جراحی برای سال جاری هنوز اعلام نشده است تا مشخص شود با توجه به تورم اقتصادی چندین سال اخیر وضعیت چگونه خواهد بود.

رئیس انجمن علمی جراحان ارتوپدی ایران درباره سهم مردم از هزینه‌های درمان و تناسب رشد تعرفه‌ها با توان مالی بیماران اظهار کرد: بیماران سه دسته هستند. گروه اول از توانمندی مالی لازم برخوردار نیستند و جزو اقشار محروم جامعه محسوب می‌شوند که دولت بیمارستان‌ها را موظف کرده است تا 90 درصد هزینه‌های درمانی آن را تقبل کند.

عکاشه افزود: گروه دوم، تحت پوشش بیمه‌های مختلف قرار دارند و از حمایت سازمان‌های بیمه گر بهره‌مند می‌شوند. گروه سوم بیماران آزاد و خصوصی هستند که به پزشکان با نرخ خاص مراجعه می‌کنند. رشد تعرفه‌ها برای این افراد سنگین یا تاثیرگذار نخواهد بود.

وی درباره طرح اخیر دولت مبنی بر ضرورت تامین وسایل و تجهیزات در داخل بیمارستان‌ها و عدم نیاز به مراجعه بیمار و همراهانش به بیرون بیمارستان برای تهیه تجهیزات گفت: این برنامه در حال حاضر نهادینه شده و طرح مترقیانه‌ای در جهت خدمت به بیمار است.

رئیس انجمن جراحان ارتوپدی ایران درباره کیفیت این تجهیزات نیز اظهار کرد: اکنون تجهیزات موجود در بیمارستان‌ها از کیفیت خوبی برخوردار هستند و بهترین شرکت‌ها را موظف کرده‌اند که وسایل را در اختیار مرکز بگذارند.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *