تعادل قیمت‌ها در بازار فولاد با اجرای شیوه‌نامه جدید

۲۴ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۰۶:۳۴
کد خبر: ۶۸۳۵۴۴
دسته بندی‌: اقتصاد ، صمت و کشاورزی
وزیر صنعت معدن و تجارت با اشاره به تاثیر اجرای شیوه‌نامه جدید فولاد در تعادل قیمت‌ها در بازار گفت: سیاست رفع تعهد صادرکنندگان از محل واردات کالا، باعث افزایش صادرات در دو ماه گذشته شده است.
- علیرضا رزم‌حسینی در حاشیه جلسه خود با کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی با اشاره به همکاری خوبه وزارت صمت با کمیسیون‌های تخصصی مجلس گفت: همانطور که قبلا هم اشاره کردیم سه نهاد مهم برای تصمیم‌گیری وجود دارد که شامل بخش خصوصی، کمیسیون‌های تخصصی مجلس و دولت است و امروز هم پاسخگوی سوالات نمایندگان مردم بودیم.

وزیر صنعت معدن و تجارت با بیان اینکه نمایندگان مجلس خواستار قاطعیت و نظارت بیشتر در اجرای شیوه نامه جدید مربوط به فولاد بودند گفت: خوشبختانه با اجرای این شیوه نامه جدید و عرضه محصولات فولادی در بورس با توجه به مازاد تولید کشور قیمت‌ها در بازار در دو هفته گذشته متعادل‌تر شد.
طبق گفته رزم‌حسینی مقرر شد بازدید‌های میدانی از سوی کارشناسان وزارت صمت در حوزه‌های انتخابی نمایندگان در راستای رفع  مشکلات مربوط به حوزه معدن انجام شود.

وزیر صنعت معدن و تجارت در پایان با اشاره به اینکه سیاست عمومی وزارت صمت تامین کالا‌های مورد نیاز کشور و واردات کالا‌های ضروری و اولویت دار است، تصریح کرد: سیاست جدید ستاد اقتصادی دولت مبنی بر رفع تعهد صادرکنندگان از محل واردات کالا ، اقدام درستی بود که باعث افزایش صادرات در دو ماه گذشته شده است.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *