استنکاف دوم روحانی| ابلاغ مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها» از سوی قالیباف به روزنامه رسمی رسید

۱۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۳۴:۵۱
کد خبر: ۶۸۲۰۱۰
دسته بندی‌: سیاست ، مجلس و دولت
مدیرعامل روزنامه رسمی کشور گفت: با استنکاف رئیس‌جمهور از ابلاغ مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» برای انتشار، رئیس مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای آن را برای انتشار در این روزنامه ابلاغ کرد.

مجید اکبرپور در گفت‌وگو با میزان، بیان کرد: پیرو استنکاف رئیس‌جمهور از ابلاغ مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» برای انتشار در روزنامه رسمی کشور، آقای قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی طی نامه‌ای این مصوبه را برای انتشار به روزنامه رسمی ابلاغ کرد.

مدیرعامل روزنامه رسمی کشور ادامه داد: طبق تبصره ماده یک قانون مدنی (اصلاحی ۱۴ آبان ۱۳۷۰)، در صورت استنکاف رئیس جمهور از امضاء یا ابلاغ مصوبه نهایی مجلس در مدت مذکور، روزنامه رسمی موظف است به دستور رئیس مجلس شورای اسلامی ظرف مدت ۷۲ ساعت مصوبه را چاپ و منتشر کند.

اکبرپور اظهار داشت: روزنامه رسمی ۷۲ ساعت فرصت دارد مصوبه «اقدام راهبردی برای لغو تحریم‌ها و صیانت از حقوق ملت ایران» را منتشر کند از این جهت در اولین ویژه‌نامه چاپ می‌کنیم.

طبق ماده یک قانون مدنی، «مصوبات مجلس شورای اسلامی و نتیجه همه‌پرسی پس از طی مراحل قانونی به رئیس‌جمهور ابلاغ می‌شود. رئیس‌جمهور باید ظرف مدت پنج روز آن را امضا و به مجریان ابلاغ و دستور انتشار آن را صادر کند و روزنامه رسمی موظف است ظرف مدت ۷۲ ساعت پس از ابلاغ منتشر کند.»

بر اساس ماده ۲ همین قانون نیز «قوانین ۱۵ روز پس از انتشار، در سراسر کشور لازم‌الاجرا است مگر آنکه در خود قانون، ترتیب خاصی برای موقع اجرا مقررشده باشد».پیشتر نیز قانون «تأمین کالا‌های اساسی مردم» با استنکاف رئیس جمهور، از سوی رئیس مجلس به روزنامه رسمی ابلاغ شد.


برچسب ها: روزنامه رسمی

ننننن
|
-
|
۱۰:۵۱ - ۱۳۹۹/۰۹/۱۹
0
0
ای بابا
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *
captcha