برخورد قاطع با تروریست‌ها و قاچاقچیان مسلح در مرز‌های شمالغرب کشور

13:00 - 15 آذر 1399
کد خبر: ۶۸۰۶۵۸
فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی در نشست دیپلماسی مرزی با همتای عراقی، بر برخورد قاطع مرزبانان دو کشور با تروریست‌ها و قاچاقچیان مسلح در مرز‌های مشترک تأکید کرد.

- به منظور توسعه و گسترش روابط و تعاملات مرزی، چهارمین نشست مشترک فرماندهان مرزبانی مناطق مرزی دو کشور جمهوری اسلامی ایران و عراق با حضور سردار "یحیی حسین خانی" و سرتیپ "عماد فاضل هادی دزهی" فرمانده مرزبانی منطقه یکم جمهوری عراق در شهر "اربیل" برگزار شد.

فرمانده مرزبانی استان آذربایجان غربی در این نشست بر حل و فصل حوادث در مناطق مرزی و استیفای حقوق دولت و مرزنشینان تأکید کرد و گفت: تبادل اطلاعات در خصوص اجرای قرارداد‌های مرزی به منظور برقراری امنیت بیشتر در نوار مرز و تسهیل در اجرای معاهدات و پروتکل‌های مرزی باید در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه مشکلات و معضلات گمرک و بازارچه‌های مرزی تمرچین باید مرتفع شود، افزود: مرز‌های دو کشور در منطقه باید به صورت مشترک مدیریت شود و با ناامنی‌هایی که در رابطه با تروریست‌ها، قاچاقچیان مسلح و قاچاق اقلام فرهنگی و سلاح و مهمات در مرز وجود دارد توسط مرزبانان برخورد قاطع شود.

سردار حسین خانی ادامه داد: به لطف خداوند متعال با تعاملات مستمر و همکاری‌های مداوم دو طرفه، امنیت مطلوب در مرز‌ها برقرار است و برای پایداری آن باید بیش از پیش متحدتر و منسجم‌تر در مرز‌ها حضور داشته باشیم.

ضرورت تداوم همکاری‌های مرزی

سرتیپ "عماد فاضل هادی دزهی" فرمانده مرزبانی منطقه یکم جمهوری عراق نیز در این دیدار با قدردانی از همکاری مرزبانان استان آذربایجان غربی در مرز‌های مشترک، گفت: برای برقراری امنیت مرز‌های دو کشور تعاملات مطلوبی صورت گرفته که نیاز به استمرار دارد.

وی با اشاره به اینکه تردد‌های گمرکی از اهمیت بالایی برخوردار است، افزود: امید است این تعاملات دو طرفه در جهت رفع مسائل و مشکلات پایانه‌های مرزی تداوم یابد تا بار دیگر شاهد گسترش تعاملات گمرکی از پایانه مرزی تمرچین را شاهد باشیم.

گفتنی است در پایان این نشست، تفاهم نامه همکاری‌های مشترک به امضای دو طرف رسید و بر استمرار آن نیز تأکید شد.


برچسب ها: قاچاقچی مرزبانی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *