سلفی با مردگان؛ از سلفی مرگبار با مارادونا تا مسابقه بهترین سلفی با مرده!

۰۹ آذر ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۰:۰۱
کد خبر: ۶۷۸۸۱۸
سلفی با جنازه مارادونا منجر به قتل شد، اما سلفی گرفتن با مردگان سابقه‌ای جالب دارد و در برخی کشور‌ها مرسوم است.

- روزنامه خراسان نوشت: حتما شما هم بعد از مرگ ناگهانی مارادونا، ویدئو‌ها و عکس‌های زیادی از این اسطوره را که در شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شد، دیده اید. از عکس‌های آدم‌های معروفی مثل رونالدو و مسی در کنار این اسطوره فوتبال تا دریبل‌های منحصر به فرد این بازیکن خارق العاده. اما در این میان، دو عکس سلفی هم که با جنازه مارادونا در تابوت گرفته شده بود در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد که خشم دوستداران این اعجوبه آرژانتینی را برانگیخت.

یکی از این دو سلفی مربوط به تصویر شخصی به نام «دیگو مولینا» است که یک سلفی در کنار تابوت مارادونا گرفته و آن را منتشر کرده بود. دیگو مولینا یکی از کارمندان شرکت کفن و دفن «پینیر» بوده که با باز کردن تابوت مارادونا در کنار جسد او عکس یادگاری گرفته است. البته طرفداران خشمگین مارادونا بعد از اخراج این سلفی بگیر هم آرام نشدند و «مولینا» را تیر باران کردند.

البته باید یادآوری کنیم که ماجرای سلفی با بیماران و مرده‌ها در کشور‌ها و فرهنگ‌های مختلف متفاوت است مثلا در اندونزی مرسوم است که با مرده‌ها سلفی بگیرند. در ضمن بعضی از سلفی‌ها در کشورخودمان هم با حاشیه‌هایی همراه شد مثل سلفی عمو پورنگ با جنازه پدرش، سلفی برخی دانشجویان پزشکی با اجساد در اتاق تشریح و سلفی مشهور عباس جدیدی در بیمارستان با منصورخان پورحیدری. در ادامه باهم به سرنوشت سلفی بگیران تصویر دوم با جنازه مارادونا و سلفی‌هایی که با مردگان گرفته شده، پرداخته ایم که خواندنش خالی از لطف نیست.

سرنوشت سلفی بگیران دوم

بعد از کشته شدن پزشکی که با پیکر مارادونا عکس گرفته بود، پدر و پسری هم که با جنازه مارادونا سلفی گرفته بودند برای تامین امنیت، خودشان را به پلیس آگاهی آرژانتین معرفی کردند تا از دست هواداران خشمگین ستاره فوتبال آرژانتین در امان باشند. البته داستان این پدر و پسر هم درباره این سلفی، جالب توجه است. ادعای این پدر که کنار پسرش بالای سر جنازه مارادونا عکس گرفته، این است: «من در آن جا کار می‌کردم و وقتی پسرم فهمید که مارادونا به آن جا آمده، سریع خودش را رساند این جا و حین در آوردن جنازه یک غریبه به ما گفت لاغر مردنی‌ها، ما سرمان را بالا آوردیم و آن‌ها در همان زمان از ما عکس گرفتند!» البته به گزارش ورزش ۳ وکیل خانواده مارادونا در توئیتی اعلام کرده: «من به خاطر دوستم مارادونا همه تلاشم را خواهم کرد تا بهای چنین اقدام زشت و شنیعی را بپردازند.»

سلفی با مردگان؛ از سلفی مرگبار با مارادونا تا مسابقه بهترین سلفی با مرده!

مسابقه بهترین سلفی با مرده!

چندی پیش تصاویری در شبکه‌های اجتماعی روسی درباره مسابقه بهترین سلفی با یک مرده یا همان من و جنازه الان یهویی منتشر شده است که خشم بسیاری از کاربران به ویژه پلیس را در پی داشت. ماجرا از جایی شروع می‌شود که مدیران یک گروه روسی فیس بوک که حدود ۷۰ میلیون عضو دارد از کاربران خود خواستند تا سلفی‌های خود با اجساد را برای آن‌ها ارسال کنند تا به بهترین عکس بین ۳۰ تا ۱۵۰ دلار جایزه نقدی اهدا کنند. مدیران این گروه در قوانین این رقابت ترسناک نوشته اند که فرد داخل عکس حتما باید لبخند به لب داشته باشد. پس از مدت کوتاهی این سایت پر از عکس‌های کسانی شد که با اموات خود در مراسم تشییع سلفی گرفته اند. مدیران این گروه اینترنتی، پس از دستگیر شدن توسط پلیس در اعترافات خود گفته اند، جایزه ۱۳۰ دلاری بهترین عکس به کسی تعلق گرفته که با جسد دختر ۱۳ ساله‌ای که در تصادف کشته شده، سلفی گرفته است.

سلفی با مردگان؛ از سلفی مرگبار با مارادونا تا مسابقه بهترین سلفی با مرده!

رسم سلفی با مردگان!

در میان رسم‌های عجیب و غریب گوشه و کنار جهان نمی‌توان از کار باورنکردنی گروهی از مردم اندونزی به سادگی عبور کرد، مردمی که به قول خودشان برای رسیدگی به مردگان اقدام به بیرون آوردن جنازه از قبر و گرفتن عکس سلفی با آن‌ها می‌کنند. اعضای قبیله‌ای در یکی از جزایر اندونزی، بستگان مومیایی شده خود را از گور خارج و آن‌ها را آراسته می‌کنند و در یک مراسم باستانی برای احترام به روحشان با آن‌ها سلفی می‌گیرند. این قبیله که در جزیره سولاوسی اندونزی ساکن هستند هر سه سال یک بار در مراسمی مذهبی تحت عنوان «مانِنه» اقوام مومیایی شده خود را از گور خارج می‌کنند و آن‌ها را می‌شویند و در آفتاب خشک می‌کنند. سپس لباس زیبا و تمیز به تن آن‌ها می‌کنند و گاهی اوقات برای رضایت روح آن‌ها لباس‌های مورد علاقه خود، عینک دودی و روسری را برای آن‌ها در نظر می‌گیرند. اعضای این قبیله معتقدند رضایت رفتگان آن‌ها برایشان خوش شانسی به ارمغان می‌آورد.

احمقانه‌ترین سلفی جهان

اگر عضو صفحات اجتماعی پرمخاطب نظیر فیس بوک یا توئیتر باشید، می‌دانید که در آن‌ها گروه‌های مختلفی وجود دارد که مخاطبان بسته به علایق خود می‌توانند به آن صفحات بپیوندند. برای مثال «المپیک سلفی ها» نام یکی از گروه‌های فیس بوک بود که در نهایت جان یک جوان ۱۸ ساله به نام «اسکار ریس» را گرفت. در این گروه سلفی، شخصی که بیشترین تعداد لایک را از آن خود کند، برنده خواهد بود. از این رو اسکار قصد داشت عکسی با عنوان «اسکار دیوانه» بگیرد و با آپلود آن رکورد بیشترین لایک را در گروه بشکند. او برای این کار شبانه از در ِدستشویی بالا رفت و از آن آویزان شد! اما هنگامی که یکی از دستانش را برای گرفتن سلفی از در جدا کرد، ناگهان تعادلش به هم خورد و به زمین پرتاب شد. سرش هنگام سقوط با توالت فرنگی برخورد کرد و به شدت آسیب دید. اسکار در نهایت به دلیل خونریزی شدید در همان شب جان سپرد، ولی به جای لایک گرفتن در گروه، یک صفحه در فیس بوک با عنوان «یادبود احمق‌ترین سلفی گیر جهان» را از آن خود کرد.

سلفی با مردگان؛ از سلفی مرگبار با مارادونا تا مسابقه بهترین سلفی با مرده!ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *