تیراندازی شکارچی فراری به یک پلیکان

۰۳ آذر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۸:۴۸
کد خبر: ۶۷۷۰۲۹
یک شکارچی متخلف که به دستور ایست محیط‌بان توجه نکرد، در حال فرار به یک پلیکان سفید مهاجر شلیک کرده و هشت ساچمه در بدن این گونه ارزشمند جانوری به جا گذاشت.

- ساعاتی پیش یکی از محیط‌بانان استان مازندران هنگام گشت‌زنی در حوالی روستای ولی‌کلا واقع با یک شکارچی متخلف مواجه شده و دستور ایست داد با این حال، شکارچی به سمت یک پلیکان که در حال بلند شدن از آب‌بندان و پرواز در آسمان بود تیراندازی کرده و متواری شد.

[video src='https://www.mizan.news/wp-content/uploads/2022/01/2861290_534.mp4']

به گفته دست‌اندرکاران تیم امداد و نجات حیات وحش که مسئولیت درمان این پلیکان را برعهده گرفته‌‌اند ۸ ساچمه وارد بدین این پلیکان شده که ۲ ساچمه در جمجمه حیوان قرار گرفته است.

سرنوشت این پلیکان سفید که به علت شدت سقوط دچار خونریزی داخلی شده است هنوز مشخص نیست اما تلاش‌ها برای برای درمان و حتی رهاسازی آن در طبیعت ادامه دارد.

 

 
1
1
 
1
1

پلیکان سفید که با نام مرغ سقای سفید شرقی هم شناخته می‌شود پرنده‌ای مهاجر است که در باتلاقها و دریاچه‌های کم‌عمق از جنوب شرق اروپا تا سراسر آسیا و آفریقا زندگی می‌کند. پلیکان‌‌های سفید که از ماهی تغذیه می‌کنند هنگام کوچ به شکل منظم در یک خط یا دایره‌وار حرکت می‌کنند. پلیکان سفید در سراسر ایران زندگی و مهاجرت می‌کند.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *