نشست مشترک رئیس قوه قضاییه و کمیسیون قضایی مجلس

11:57 - 21 تير 1393
کد خبر: ۶۷۷
خبرگزاری میزان: دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس اظهار کرد: در جلسه فردا با رئیس قوه قضاییه موضوع اختیارات وزیر دادگستری و اهم مسائل حقوقی را مورد بررسی قرار می دهیم.

: دبیر کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس گفت: در جلسه فردا با رئیس قوه قضاییه موضوع اختیارات وزیر دادگستری و اهم مسائل حقوقی را مورد بررسی قرار می دهیم.

ابوالفضل ابوترابی در گفت و گو با خبرنگار حقوقی، قضایی میزان از تشکیل جلسه کاری مشترک اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس و آیت الله صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه و معاونین دستگاه قضا در روز یکشنبه 22 تیرماه خبر داد.

وی در مورد جزئیات این نشست به موارد مطرح شده در جلسات پیشین اشاره کرد و گفت: در این جلسه که به منظور هماهنگی مبان مجلس و دستگاه قضا برگزاری می شود همانند جلسات قبل به مسائل مهم روز می پردازیم .

دبیر کمیسیون قضایی مجلس یادآور شد: تا کنون موارد مفیدی همچون جرائم سیاسی، اختیارت وزیر دادگستری را طرح و بررسی کردیم که موضوع تبیین اختیارات وزیر دادگستری به نتیجه نرسیده که فردا یکشنبه به این موضوع خواهیم پرداخت.

گفتنی است وزیر دادگستری در نامه ای به رئیس دستگاه قضا موضوع موارد و اختیارات خود را که شفاف نشده برابر اصل 160 قانون اساسی تقاضا کرده بود چرا که مطابق این اصل از قانون اساسی وظیفه وزیر دادگستری مبوط به روابط قوای سه گانه است.

نشت مشترک رئیس قوه قضاییه و معاونین وی با اعضای کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی فردا یکشنبه 22 تیرماه ساعت 15 و 15 دقیقه در محل حوزه ریاست دستگاه قضا تشکیل می شود.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *