بازدید رییس کل دادگستری استان کردستان از زندان مرکزی سنندج

۰۱ آذر ۱۳۹۹ - ۱۸:۵۰:۳۴
کد خبر: ۶۷۶۳۷۰
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان کردستان در اولین بازدید خود از زندان مرکزی سنندج اظهار داشت: هدف از اجرای طرح غربالگری و پایش زندانیان کاهش جمعیت کیفری زندان‌های استان کردستان است.

- حجت الاسلام والمسلمین سید حسین حسینی در اولین بازدید خود از زندان مرکزی سنندج از آغاز طرح غربالگری و پایش زندانیان کردستان همزمان با سراسر کشور خبر داد و گفت: هدف از این طرح کاهش جمعیت زندانیان استان است.

رییس کل دادگستری استان کردستان با اشاره به بررسی دوباره پرونده تمامی زندانیان استان توسط مددکاران بر اساس این طرح بیان داشت: زندانیانی که مستحق آزادی هستند با رعایت حقوق شاکی و خواهان آزاد خواهند شد.

وی افزود: بررسی پرونده زندانیان و اتمام طرح حداکثر ۴۵ روز طول می‌کشد.

رییس کل دادگستری استان کردستان در ادامه خاطرنشان ساخت: به قضات محترم توصیه شده است که در مراحل تحقیق ضمن تناسب قرار‌های تأمین با جرم ارتکابی حتی الامکان قرار‌های مذکور منتهی به بازداشت نگردد و قضات محاکم نیز استفاده از تأسیسات ارفاقی قانونی از جمله مجازات‌های جایگزین حبس را در اولویت قرار دهند.

شایان ذکر است که در این بازدید، دادستان عمومی و انقلاب سنندج و مدیرکل زندان‌های استان کردستان رییس کل دادگستری استان کردستان را همراهی کردند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *