فعالیت کارکنان آموزش‌وپرورش درتعطیلات کرونا مانند سایر دستگاه‌هاست

15:55 - 30 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۶۱۷۵
معاون برنامه‌ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش گفت: شرایط حضور کارکنان حوزه ستادی وزارت آموزش و پرورش در ادارات سطح کشور در طول دو هفته آتی همچون سایر دستگاه‌های اجرایی خواهد بود.

- علی اللهیار ترکمن با بیان اینکه ملاک آموزش و پرورش برای حضور کارکنان ستادی همان بخش نامه شماره ۳۷۴۸۹۹ مورخ ۲۷ آبان ماه جاری سازمان اداری و استخدامی کشوری است، گفت: بر اساس مفاد این بخشنامه عمل می‌کنیم چراکه ستاد ملی کرونا بالاترین مرجع سیاست گذاری و برنامه ریزی در شرایط کرونایی کشور است.

وی با تاکید بر اینکه، این بخشنامه برای کارکنان اداری است و شامل حوزه آموزشی وزارت آموزش و پرورش نمی‌شود، گفت: در این بخشنامه به صراحت نحوه فعالیت دستگاه‌های اجرایی و ادارات مرکز، استان و شهرستان در شرایط سه گانه زرد، نارنجی و قرمز مشخص شده است.

معاون برنامه ریزی و توسعه منابع وزارت آموزش و پرورش در ادامه تاکید کرد: البته در این مدت مدیران مدارس باید بر روند ارایه خدمات آموزش مجازی و اطمینان از استمرار آن در بستر فضای مجازی اطمینان حاصل کنند.

وی گفت: شرایط حضور کارکنان ستادی وزارت آموزش و پرورش در ادارات مربوطه نیز تفاوتی با سایر ادارات و دستگاه‌های دولتی نخواهد داشت و بر اساس بخشنامه ابلاغی سازمان اداری و استخدامی کشوری عمل خواهد شد.

ترکمن با اشاره به بند ۳-۳ بخش نامه شماره ۳۷۴۸۹۹ سازمان اداری و استخدامی کشوری در خصوص نحوه حضور کارکنان دولت در دو هفته آتی در محل کار تصریح کرد: بر این اساس حضور کارکنان ستادی آموزش و پرورش در مناطق زرد شامل کلیه کارکنان، در مناطق نارنجی حضور ۵۰ درصدی کارکنان و در مناطق قرمز حضور حداکثر یک سوم کارکنان خواهد بود.

وی در خصوص نحوه حضور کارکنان ستادی آموزش و پرورش استان تهران نیز اظهار کرد: کارکنان اداری آموزش و پرورش استان و شهرستان‌های استان تهران مادامی که در وضعیت قرمز باشند، حضور یک سومی کارکنان را در محل کار خود خواهند داشت.

ترکمن همچنین افزود: برای جلوگیری از ورود هرگونه لطمه به وظایف و ماموریت‌های ستادی وزارت آموزش و پرورش و مطابق با بند ۶ این بخشنامه، در مناطق برخوردار از زیرساخت‌های مناسب از خدمات دورکاری کارکنان ستادی آموزش و پرورش بهره‌مند خواهیم شد.

 وزیر آموزش و پرورش روز چهارشنبه در خصوص نحوه فعالیت بخش آموزشی این وزارتخانه در طول دو هفته آینده اعلام کرد طبق مصوبه ستاد ملی کرونا همه مدارس مناطق قرمز در همه مقاطع تحصیلی در دو هفته آینده تعطیل خواهد بود.
طبق اعلام ستاد ملی کرونا، تردد درون شهری از ساعت ۲۱ تا ۴ صبح از اول آذرماه در ۲۵ شهر کشور ممنوع است.

همچنین همه کلانشهر‌ها جزو این ۲۵ شهر هستند. در این وضعیت همه مشاغل تعطیل است به جز مشاغل سطح یک که تامین کننده مایحتاج مردم است. در حوزه اداری هم حداکثر یک سوم کارکنان حق حضور دارند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *