امام جمعه ابرکوه: کارنامه بسیج درخشان و پرافتخار است

12:28 - 30 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۶۱۱۵
امام جمعه ابرکوه با اشاره به اینکه کارنامه بسیج کارنامه‌ای فوق العاده درخشان و پر افتخار است گفت: امروز به لطف خدا بسیج آنگونه درجهان درخشیده که آمریکا و هم پیمانانش دچار شکست و تزلزل و ضعیف‌تر از همیشه شده‌اند و به هیچ وجه توان بازگشتن به روز‌های گذشته اقتدار خود را ندارند.

حجت الاسلام و المسلمین سیدابراهیم حسینی  در خطبه‌های خطبه آدینه فضای مجازی گفت: سه شنبه چهارم آذر - همزمان با هشتم ربیع الثّانی - سالروز ولادت با سعادت امام حسن عسکری (ع) در سال ۲۳۲ هجری است. این مناسبت را به محضر مبارک حضرت بقیّه الله اعظم امام زمان (عج) عرض تبریک دارم.

امام جمعه ابرکوه بیان کرد: در مدّت عمر ۲۸ ساله آن وجود شریف متأسفانه بیشتر عمرشان به واسطه ترس خلیفه جائر و ستمگر از آن بزرگوار – ایشان در محّل سکونت سپاهیان ترک تبار دربار عبّاسی در پادگان نظامی با هدف زیر نظر قرار دادن رفت و آمدهایشان، اسکان داده شدند. چون آن حضرت در مُعَسکر یا پادگان نظامی اسکان داده شده بودند ایشان را عسکری یا نظامی خواندند.

وی افزود: یکی از آموزه‌های زندگی امام عسکری علیه السلام اینکه زندگی ایشان همچون دیگر امامان معصوم علیه السلام - درس آموز ساده زیستی است. آقای کامل ابن ابراهیم مدنی می‌گوید: خدمت امام حسن عسکری جهت پرسیدن سئوالی رسیدم، دیدم آقا لباس سفید و نرمی پوشیده - در دلم گفتم: امام (ع) ما را سفارش به مواسات و همدردی با دیگران می‌کند و به پوشیدن لباس ساده و غیر نرم توصیه می‌کند، امّا خودش...؟

حسینی بیان کرد: در این لحظه حجّت خدا تبسّمی کرد و لباس زیر خود را نشانم داد که لباسی زِبر و ناملایم بود - آنگاه فرمود:‌ای کامل این لباس را برای خدا و لباس رو را برای شما پوشیدم. (مستدرک الوسائل جلد ۳ صفحه ۲۴۳)

امام جمعه ابرکوه با اشاره به چهارم ربیع الثّانی ولادت حضرت عبدالعظیم حسنی ادامه داد: به تصریح امام هادی علیه السلام زیارت مرقد شاه عبدالعظیم به مثابه مرقد مطهّر امام حسین (ع) در کربلا، ثواب و پاداش دارد. یکی از دلائلش این است که ایشان برای رساندن معارف اهل بیت علیه السلام به شیعیان مجاهدتی بزرگ داشت و حلقه اتصال شیعیان در شهر‌های مختلف بود و به تعبیری جناب عبدالعظیم حسنی سفیری دوّار و سیّار برای ائمه و پیشوایان دین بود. همواره توصیه ائمه اطهار علیه السلام را مدّنظر داشت که شیعیان باید با هم باشند - مذاکره کنند و برای حفظ کیان تشیّع و نشر معارف دین، فعالیّت تشکیلاتی داشته باشند.

وی به پنجم آذر سالروز تشکیل بسیج مستضعفان به امر امام (ره) در سال ۵۸ اشاره کرد و گفت: بسیج به فرموده حضرت امام (ره) مدرسه عشق و مکتب شاهدان و شهیدان گمنامی است که پیروانش بر گلدسته‌های رفیع آن - اذان شهادت و رشادت سر داده‌اند. بسیج در حقیقت عظیم‌ترین سرمایه انقلاب و نظام اسلامی است که جوانان کشور را در جهت کمال و تعالی سوق داده و جامعه را پویا کرده است.

امام جمعه ابرکوه ادامه داد: کارنامه بسیج کارنامه‌ای فوق العاده درخشان و پر افتخار است، کارنامه‌ای که در متن آن افتخار آفرینی در دفاع مقدس - دفع فتنه ۷۸ و ۸۸ و پیروزی بر داعش از ثمرات تفکّر بسیجی در ایران و جهان اسلام است. به حسب توصیه نورانی مقام معظم رهبری (مدظله العالی) - بسیج باید سرآمد همه در یاد خدا، توکّل به خدا، صفا و خلوص، بصیرت و آگاهی و معرفت، شادابی و نشاط و امیدواری و نظم و انضباط باشد.

وی با اشاره به اینکه پیام عملی بسیج با الهام از مکتب امام و رهبری - تقابل شجاعانه با دشمن و دل نبستن به آنان است گفت: امروز به لطف خدا بسیج آنگونه درجهان درخشیده که آمریکا و هم پیمانانش دچار شکست و تزلزل و ضعیف‌تر از همیشه شده اند و به هیچ وجه توان بازگشتن به روز‌های گذشته اقتدار خود را ندارند.

حسینی تاکید کرد: ایران اسلامی به لطف خدا و به رغم همه دشمنی‌ها و تحریم و فشار‌ها و نیرنگ‌ها و فتنه‌گری‌ها و مشکلات اقتصادی و ضعف مدیریت کشور توانسته با کسب تجربه‌های گرانسنگ به قدرت بسیج و توان درونی اتکّاء کند و هرگز چشم امید به دولت جدید آمریکا و برجام بدفرجام ندارد. چرا که می‌داند در دشمنی با ایران اسلامی بین نامزد‌های جمهوری‌خواه و دموکرات فرقی نیست و مقابله با ایران انقلابی جزء دستور و ماهیّت دستگاه حاکمه آمریکا و اصل دائمی برای صهیونیسم جهانی است. این ملّت هوشیارانه آینده را رصد می‌کند - چرا که در دوران اوباما نشان داده که خطر بایدن از ترامپ کمتر نیست. او هشت سال در کنار اوباما و معاون او و شریک اصلی در طرّاحی تحریم‌ها، ناامنی‌ها، طرح تجزیه عراق و از مسئولان اصلی تأسیس گروهک تکفیری داعش بود.

امام جمعه ابرکوه ادامه داد: پیام امروز بسیج با الهام از رهنمود‌های رهبری این است که باید مراقب جنگ ادراکی در امروز باشیم و فرموده رهبری نصب العین ما باشد که: جنگ نخواهد شد و مذاکره هم نخواهیم کرد.
نسخه علاج - برجام و بایدن نیست - بلکه تکیه بر عنایت الهی و اراده ملّی و ظرفیت داخلی کشور و آماده شدن برای تشکیل دولت جوان، حزب الّهی و انقلابی در سال ۱۴۰۰ است.

حسینی اظهار کرد: ویژگی فرهنگ جامعه انقلابی ایران اسلامی در افق آینده، چشم اندازی به آینده با ویژگی‌های برخورداری از دولت شجاع، با هویّت انقلابی و پویایی از طریق جامعه مهدوی (عج) و مردم دار و پیشتاز در اخلاق و رفتار نیکو، کارآمد در تمام عرصه‌های کشوری، لشکری و فرهنگی و با کفایت است.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *