بازبینی و پایش ۷ هزار پرونده کیفری خوزستان

۳۰ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۰۰:۰۲
کد خبر: ۶۷۶۰۶۷
دسته بندی‌: حقوق و قضا ، قضایی
معاون دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان از بازبینی و پایش ۷ هزار پرونده کیفری در این استان خبر داد.
- علی محمدی گفت: در راستای اجرای بخشنامه ریاست قوه قضاییه و برنامه‌های ابلاغی ریاست سازمان زندان‌های کشور پیرامون ضرورت رسیدگی به وضعیت زندانیان، اعطای ارفاقات قضایی به مددجویان واجد شرایط از چندین روز گذشته در استان خوزستان در حال اجراست و ظرف یک ماه، پرونده تمامی زندانیان بررسی خواهد شد.

وی ادامه داد: پرونده کیفری بیش از ۷ هزار زندانی خوزستان بازبینی و پیشنهاداتی برای اعمال نهاد‌های ارفاقی به افراد واجد شرایط در قالب کاربرگ‌های قضایی، در ۷ گروه تنظیم و پس از پایش مجدد توسط قضات اجرای احکام به محاکم صادرکننده حکم جهت اتخاذ تصمیم نهایی اعاده خواهد شد.

معاون دادستان عمومی و انقلاب استان خوزستان افزود: زندانیان جرایم خاص و خشن، نافیان امنیت، سارقان مسلح و سازمان یافته و مجرمین به عادت از هیچ یک از ارفاقات و امتیازات و تسهیلات قضایی برخوردار نخواهند شد.
 
وی اظهار داشت: بهره مندی مددجویان از پابند‌های الکترونیکی (نظارت سامانه الکترونیکی)، تعلیق اجرای مجازات، نظام نیمه آزادی و آزادی مشروط و اعطای امتیازات مورد اشاره در بخشنامه اخیر ریاست قوه قضاییه از جمله تسهیلاتی است که زندانیان واجد شرایطی که حضورشان در جامعه نافی امنیت، آسایش و آرامش آحاد مردم تشخیص داده نشود، از آن برخوردار خواهند شد.


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *