آیت الله یزدی: مسئله فلسطین یکی از اساسی‌ترین مسائل اسلام است

12:37 - 29 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۹۵۰
رییس شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم در پیامی به اجلاسیه مجازی «ذلت تسلیم و خیانت به آرمان‌های اسلامی» گفت: مسئله اشغال فلسطین هیچ‌گاه مسئله، فاسقان و منافقان نبوده است. مسئله فلسطین مسئله انسانی و یکی از اساسی‌ترین مسائل اسلام است.

- آیت الله محمد یزدی در پیامی به اجلاسیه مجازی «ذلت تسلیم و خیانت به آرمان‌های اسلامی» گفت: به فضل الهی، نمایش‌ها و تحرّکات مشتی وابسته و سرسپردة استکبار، امت اسلامی را از ادامه راه ناامید نمی‌کند؛ بلکه حقانیت و روشنی راه را واضح‌تر و مؤمنان را به پیروزی جبهة حق امیدوارتر می‌کند. مسئله اشغال فلسطین هیچ‌گاه مسئله این فاسقان و منافقان نبوده است. 

بسم الله الرحمن الرحیم

«وَ إِنَّ الظَّالِمینَ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ وَ اللَّهُ وَلِیُّ الْمُتَّقینَ» (جاثیة: ۱۹)

مسلمانان آزاده و مؤمنان انقلابی سال‌هاست شاهد رفت و آمد‌ها و هماهنگی‌های پیدا و نهان برخی حاکمان فاسد با جبهة استکبار و رژیم ظالم و جعلی صهیونیستی هستند. هیچ‌گاه تجاهر به رابطة با این رژیم و پشت کردن به اسلام و امت اسلامی از سوی حاکمان فاسق و دست‌نشاندة استکبار دور از انتظار نبوده است.

از این فاسقان انتظاری جز این نیست؛ «أَمْ حَسِبَ الَّذینَ اجْتَرَحُوا السَّیِّئاتِ أَنْ نَجْعَلَهُمْ کَالَّذینَ آمَنُوا وَ عَمِلُوا الصَّالِحاتِ سَواءً مَحْیاهُمْ وَ مَماتُهُمْ ساءَ ما یَحْکُمُونَ» (جاثیة: ۲۱) هرچند آشکارشدن پلیدی‌های پنهان تأسف‌انگیز است؛ حساب مردم و امت اسلامی از حاکمان ظالم جداست. آزادگان جهان به‌ویژه مؤمنان انقلابی هرگز رژیم اشغالگر صهیونیستی را به رسمیت نمی‌شناسند.

به فضل الهی، نمایش‌ها و تحرّکات مشتی وابسته و سرسپردة استکبار، امت اسلامی را از ادامه راه ناامید نمی‌کند؛ بلکه حقانیت و روشنی راه را واضح‌تر و مؤمنان را به پیروزی جبهة حق امیدوارتر می‌کند. مسئله اشغال فلسطین هیچ‌گاه مسئله این فاسقان و منافقان نبوده است. مسئله فلسطین مسئله انسانی و یکی از اساسی‌ترین مسایل اسلام است. هرکه به ظالمان اشغالگر بپیوندد به منشأ جرم و جنایت پیوسته و در سرنوشت محتوم ظالمان شریک است؛ «إِلاَّ مَنْ تابَ وَ آمَنَ وَ عَمِلَ عَمَلاً صالِحاً؛ فَأُوْلئِکَ یُبَدِّلُ اللَّهُ سَیِّئاتِهِمْ حَسَناتٍ وَ کانَ اللَّهُ غَفُوراً رَحیماً» (فرقان: ۷۰).

خدا را شاکریم که مردم عزیز ایران اسلامی با پیروی از امام راحل قدّس‌الله‌نفسه‌الزکیّة و رهبر معظم انقلاب مدّظلّه‌الوارف همواره در جبهة حق و پشتیبانی از مردم مظلوم فلسطین، مقاوم و ثابت‌قدم بوده‌اند. امروز وظیفة همگانی امت اسلامی، همراهی و پشتیبانی جبهة حق؛ و روشن نگاه‌داشتن این راه است. ان شاء الله کوشش شما دانش‌آموختگان مکتب اهل بیت علیهم السلام برای بیان اعتراض به رفتار شوم برخی دست‌نشاندگان استکبار و حمایت از مردم مظلوم فلسطین و تقابل با جبهة استکباری ظلم و طاغوت مشمول اجر و قرب الهی است. از خدای تعالی خاضعانه مسئلت دارم اقدام شایستة شما استادان انقلابی حوزه‌های علمیه را در برگزاری این اجلاسیة به نیکوترین وجه بپذیرد و به زبان و قلم و قدم‌های شما عزیران برکت دهد. مجاهدت‌ها و همة فعل و ترک‌های خود را لوجه‌الله خالص کنید و مطمئن باشید که با تقوا و جهاد خالص بن‌بست‌ها برطرف و مسیر فلاح گشوده می‌شود.

«وَ مَا النَّصْرُ إِلاَّ مِنْ عِنْدِ اللَّهِ الْعَزیزِ الْحَکیمِ» (آل عمران: ۱۲۶)ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *