رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

بهره‌برداری از ۹ پروژه آزادراهی تا سال آینده/ ۶۳ کیلومتر از کنارگذر شرق اصفهان افتتاح شد

12:15 - 29 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۹۴۵
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور از بهره‌برداری از ۹ پروژه آزادراهی ظرف امسال و سال آینده خبر داد.

- سی و سومین پویش ملی "تدبیر و امید برای جهش تولید" امروز ۲۹ آبان‌ماه با حضور رییس‌جمهور و وزیر راه و شهرسازی و از طریق ارتباط ویدئوکنفرانس برگزار شد.

خیرالله خادمی با اشاره به اینکه هم‌اکنون ۹ پروژه آزادراهی به‌عنوان پروژه‌های اولویت‌دار و جهش تولید در دست اجرا داریم، از افتتاح "آزادراه کنارگذر شرق اصفهان" به عنوان یکی از این پروژه‌ها خبر داد و گفت: آزادراه‌های دیگری از جمله، کنارگذر جنوبی تهران، آزادراه منجیل-رودبار، آزادراه خرم‌آباد-بروجرد، آزادراه ایزدخواست-شیراز، آزادراه تبریز-صوفیان، آزادراه مراغه-هشت‌رود، منطقه ۲ آزادراه گرمسار-تهران و باند غربی منطقه دوم آزادراه تهران-شمال از دیگر پروژه‌های آزادراهی است که امسال و سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی افزود: امروز کنارگذر شرق اصفهان به طول ۶۳ کیلومتر در قالب سه خط رفت و سه خط برگشت افتتاح شد که با احداث این پروژه، ترافیک آزادراه‌های قم و کاشان به اصفهان، کاهش یافته و به شرق اصفهان هدایت می‌شود و سپس به آزادراه‌ها و بزرگراه‌های در مسیر استان فارس هدایت خواهد شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به کاهش ۸۰ دقیقه‌ای زمان سفر با تکمیل این آزادراه، عنوان کرد: آزادراه کنار گذر شرق اصفهان، حلقه ارتباطی آزادراه‌های شمال و جنوب اصفهان است که موجب روان شدن ترافیک در مقطع اصفهان می‌شود. این پروژه، موجب کاهش سوانح رانندگی و آلودگی هوا می‌شود و با تکمیل آن، ترافیک عبوری از داخل اصفهان نخواهیم داشت و به شرق اصفهان هدایت می‌شود.

وی ادامه داد: این آزادراه نسبت‌به جاده موجود ۳۵ کیلومتر کاهش مسیر دارد و عامل تحول اقتصادی برای شرق اصفهان است که از نظر پروژه‌های جاده‌ای، نیاز بیشتری دارد.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربنا‌های حمل و نقل کشور، با بیان اینکه برای این پروژه ۸۰۰ میلیارد تومان هزینه شده و ارزش روز آن هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان است، گفت: البته از سوی سرمایه‌گذار قبلی نیز سرمایه‌گذاری به ارزش امروز ۵۰۰ میلیارد تومان انجام شده است و بدین ترتیب ارزش امروز پروژه هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان است.

وی افزود: در این پروژه سرمایه‌گذاری صندوق بازنشستگی ۷۰ درصد و سرمایه‌گذاری دولت ۳۰ درصد است.

خادمی در پاسخ به سوال رئیس‌جمهور مبنی بر اینکه قطعه سوم این آزادراه چه زمانی افتتاح می‌شود، نیز گفت: هدف‌گذاری ما برای افتتاح قطعه سوم، پایان تابستان ۱۴۰۰ است؛ برای تکمیل این قطعه ۳۰ کیلومتر باقی مانده است، اما برآورد می‌شود تا پایان سال ۱۴۰۰ این پروژه تکمیل شود.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *