اقیانوس‌پیمای «شهید رودکی» مجهز به انواع سلاح‌های بومی

12:13 - 29 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۹۴۴
دسته بندی: سیاست ، دفاعی و مقاومت
فرمانده نیروی دریایی سپاه در آئین الحاق «ناو اقیانوس پیمای‌شهید رودکی» به نیروی دریایی سپاه، گفت: دراین راهبرد امنیت در مقابل امنیت و تهدید در مقابل تهدید است. امنیت خریدنی نیست و صرفاً در سایه صلح و احترام متقابل به منافع یکدیگر حاصل خواهد شد.

- بنا به اعلام سپاه نیوز؛ دریادار پاسدار علیرضا تنگسیری در آئین الحاق «ناو اقیانوس پیمای‌شهید رودکی» به نیروی دریایی سپاه، از شهید رودکی به عنوان یکی از دریادلان سپاه که نقش مهمی در ارتقای توان شناوری و تسلیح آن‌ داشت یاد کرد و گفت: امروز شاهدیم نام شهدای تاریخ ساز و جاودانه ما بر روی شناوری راهبردی گذاشته شده و دریا‌ها و اقیانوس‌ها را شکافته و پیش خواهد رفت.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تاکید بر اینکه دفاع از کیان اسلام مرز نمی‌شناسد، گفت: به فرموده فرماندهی معظم کل قوا نیروی دریایی یک نیروی راهبردی است و مرز نمی‌شناسد؛ قوانین دریا‌ها این اجازه را به نیروی دریایی می‌دهد تا ۱۲ مایلی هر کشوری حضور پیدا کند، اعتقادمان این است که در کنار برادران عزیزمان در نیروی دریایی ارتش برای برقراری امنیت آب‌های فرادست یا فراتر از مرز‌ها در اقیانوس، سیادت دریایی داشته باشیم.

وی افزود: سیادت دریایی امروز حق ما و هر کشوری است. حضور و ماموریت‌های ما در فراساحل واقیانوس هند حق ما و تحقق آن به معنای سیادت دریایی است.

اقیانوس‌پیمای «شهید رودکی» مجهز به انواع سلاح‌های بومی

دریادار تنگسیری با بیان اینکه آموخته‌ایم برای ایجاد امنیت و قوی شدن باید روی پای خودمان بایستیم، گفت: ابتدا باید به خدا و سپس به خود متکی باشیم؛ ما از اندیشه، خلاقیت و ابتکار برای ساخت تجهیزات مدرن و پیشرفته در کنار معنویت استفاده کردیم. قوی شدن راه ما است و این مسیر نورانی را با قدرت ادامه خواهیم داد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه از «ناو اقیانوس پیمای‌شهید رودکی» به عنوان شناوری که به انواع سلاح‌ها تجهیز شده است نام برد و گفت: این شناور سنگین پیام آور صلح و دوستی و برادری و امنیت است؛ قابل قبول نیست که کشتی‌های تجاری و نفتکش‌های ما در دریا‌های آزاد مورد تهدید قرار گیرند یا اتفاقی برای امنیت آن‌ها بیفتد. تامین امنیت این کشتی‌ها به عهده ما است و با اقتدار آن را به انجام می‌رسانیم.

دریادار تنگسیری در پایان با تاکید بر اینکه راهبرد ما صلح و دوستی همراه با امنیت همگانی است، بیان کرد: در این راهبرد امنیت در مقابل امنیت و تهدید در مقابل تهدید است. امنیت خریدنی نیست و صرفاً در سایه صلح و احترام متقابل به منافع یکدیگر حاصل خواهد شد.

اقیانوس‌پیمای «شهید رودکی» مجهز به انواع سلاح‌های بومی

آئین الحاق «ناو اقیانوس‌پیمای شهید رودکی» به نیروی دریایی سپاه صبح امروز (پنجشنبه) با حضور سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی و جمعی از مقامات و مسئولین لشکری و کشوری برگزار شد.

«ناو اقیانوس پیمای‌شهید رودکی» شناوری سنگین، چند منظوره و دوربرد است که قابلیت حمل و عملیاتی کردن انواع هواپیما، پهپاد و سامانه‌های موشکی، پدافندی و راداری را دارد.

اقیانوس‌پیمای «شهید رودکی» مجهز به انواع سلاح‌های بومی

این ناو با تناژ ۴۰ هزار تن و طول ۱۵۰ متر و عرض ۲۲ متر دارای رادار آرایه فازی سه بعدی، موشک‌های سطح به سطح، سطح به هوا، سامانه‌های مخابراتی یکپارچه بسیار پیشرفته جنگال و موشکی سوم خرداد با قابلیت حمل بالگرد‌ها، پهپاد‌ها و شناور‌های عملیاتی است که همه آن‌ها از تولیدات داخلی بوده و توسط جوانان متخصص مومن انقلابی طراحی و عملیاتی شده است.

ناو سنگین رزمی، اطلاعاتی و پشتیبانی شهید رودکی به مثابه یک شهر دریایی متحرک است که با تمام تجهیزات و امکانات لازم آماده انجام ماموریت‌های اقیانوسی با ایجاد امنیت پایدار خطوط مواصلاتی دریایی و امدادرسانی به ناوگان تجاری و صیادی جمهوری اسلامی و کشور‌های منطقه‌ای است.

بنا بر این گزارش، با پیوستن این شناور سنگین به ظرفیت‌های نیروی دریایی سپاه، ماموریت دریادلان سپاه برای حضور مقتدر در آب‌های دوردست، از امروز آغاز شد.Nm
|
-
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۹/۰۸/۲۹
0
0
دشمنان خارجی باید به گور ببرن اقدام علیه ما را حتی نمیتونن به فکرشان هم راه دهند
ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *