اجرای طرح توقیف ساعتی کامیون‌ها شهر تهران با قوت ادامه دارد

10:31 - 29 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۹۰۷
معاون عملیات پلیس راهور تهران بزرگ گفت: اجرای طرح توقیف ساعتی کامیون‌ها شهر تهران با قوت ادامه دارد.

- مرکز اطلاع رسانی پلیس راهور فاتب، سرهنگ محمد رازقی در خصوص این خبر گفت: اجرای طرح توقیف ساعتی کامیون‌ها در شهر تهران با قوت و جدیت توسط عوامل پلیس راهور تهران بزرگ در حال اجراست و با کامیون‌های متخلفی که قصد ورود به شهر را داشته و یا اقدام به تردد در سطح شهر می‌نمایند برخورد قانونی صورت می‌پذیرد.

رازقی گفت: کامیون‌هایی که در حاشیه معابر متوقف گردیده اند و اجازه تردد به آن‌ها داده نمی‌شود، بدلیل ورود در ساعات غیر مجاز و تخلفاتی است که از سوی رانندگان آن‌ها صورت گرفته و پلیس بخاطر حفظ سلامتی رانندگان و رعایت و حفظ حقوق شهروندان و بحث آلودگی هوا این کامیون‌ها را ساعاتی متوقف و راننده آن را با توجه به تخلف صورت گرفته آموزش و توجیه می‌نماید.

این مقام انتظامی تسریع کرد: برخی رانندگان کامیون‌ها و وسایط نقیله سنگین در ساعات غیر مجاز، قصد ورود به ورودی سطح شهر تهران رادارند که از ورود آن‌ها به داخل شهر ممانعت بعمل آمده و ضمن توقیف ساعتی در محل از همان مسیری که آمده بودند بازگردانده می‌شود.

همچنین وی در خصوص کامیون‌هایی هم که در سطح شهر قوانین و مقررات را رعایت نمی‌کنند گفت: این کامیون‌ها نیز در همان محل تخلف متوقف شده و چند ساعتی را می‌بایست در محل توقف نمایند و حتما مورد اعمال قانون قرار خواهند گرفت

رازقی گفت: از جمله تخلفاتی که پلیس راهور فاتب در خصوص بحث کامیون‌ها با آن برخورد می‌نماید حمل بار نامتعارف سرعت و سبقت، نداشتن معاینه فنی نداشتن گواهینامه، توقف در مناطق مسکونی را از جمله مواردی دانست که با رویت آن‌ها پلیس کامیون را متوقف و با آن به صورت قانونی برخورد می‌نماید.

وی از رانندگان کامیون‌ها خواست به ساعات تردد مجاز که برای کامیون‌ها در نظر گرفته شده توجه نموده و ضمن رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی از تردد‌های غیر ضرور در سطح شهر خودداری نمایند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *