رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

شرایط مسافرت با حمل و نقل هوایی و زمینی| صدور بلیت منوط به استعلام از سامانه وزارت بهداشت

9:25 - 29 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۸۷۳
دسته بندی: اقتصاد ، عمومی
معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: افرادی که تست آن‌ها مثبت بوده پس از طی دوران قرنطینه که ۱۴ روز است می‌تواند از حمل ونقل عمومی مسافری جاده‌ای، قطار و هواپیما استفاده کنند.

شهرام آدم‌نژاد در گفت‌وگو با میزان، در مورد نحوه استفاده مسافران از حمل ونقل عمومی گفت: باتوجه به محدودیت‌های جدید افرادی که تست کرونای آن‌ها مثبت شده باید پس از گذراندن دوران قرنطینه که از سوی وزارت بهداشت تعیین شده از حمل ونقل عمومی مسافری جاده‌ای، قطار و هواپیما استفاده کنند.

وی افزود: مبتلایانی که در زمان خرید بلیت برای روز مورد نظر جواب تست آن‌ها در سامانه وزارت بهداشت مثبت اعلام شده نمی‌توانند اقدام به سفر کنند.

معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی تأکید کرد: افرادی که مبتلا به این بیماری نیستند نیاز به ارائه تست منفی کرونا ندارند.

آدم‌نژاد در توضیح نحوه استعلام افرادی که قصد سفر دارند، گفت: باتوجه به فراهم شدن زیرساخت‌ها برای صدور بلیت هواپیما و قطار ابتدا کد ملی مسافر در سامانه‌ای که متعلق به وزارت بهداشت است استعلام می‌شود و در صورت منفی بودن ابتلا به کرونا برای افراد بلیت صادر می‌شود.

وی در مورد نحوه سفر با اتوبوس‌های بین شهری نیز گفت: باتکمیل زیرساخت‌ها برای صدور بلیت اتوبوس نیز استعلام انجام خواهد شد و باتوجه به اینکه پیش از این برای صدور بلیت اتوبوس کد ملی از مسافر دریافت نمی‌شد با تکمیل زیرساخت‌ها و اتصال به سامانه وزارت بهداشت استعلام کد ملی انجام خواهد شد.

معاون حمل ونقل وزیر راه و شهرسازی گفت: با تلاش وزارتخانه‌های بهداشت و راه و شهرسازی زیرساخت‌ها از روز‌های اخیر فراهم شده و باتوجه به استعلام از سامانه وزارت بهداشت به مسافرانی که تست آن‌ها مثبت شده و در سامانه وزارت بهداشت ثبت گردیده بلیت فروخته نمی‌شود.

 افرادی که تست آن‌ها مثبت بوده پس از طی دوران قرنطینه که ۱۴ روز است می‌تواند از حمل ونقل عمومی مسافری جاده‌ای، قطار و هواپیما استفاده کنند.

آدم‌نژاد تصریح کرد: افرادی که تست آن‌ها مثبت بوده پس از طی دوران قرنطینه که ۱۴ روز است می‌تواند از حمل ونقل عمومی مسافری جاده‌ای، قطار و هواپیما استفاده کنند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *