رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

سنگ‌اندازی دولت در مسیر طرح تأمین کالا‌های اساسی مردم

7:00 - 30 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۷۶۱
دسته بندی: سیاست ، مجلس و دولت
عضو کمیسیون اصل نود مجلس گفت: متأسفانه دولت همکاری لازم را در بحث طرح تأمین کالاهای اساسی با مجلس نداشت و یکی از دلایلی که شورای نگهبان این طرح را رد و یا مشمول اصل ۷۵ قانون اساسی قرار داد، عدم همکاری دولت بود.
سید نظام‌الدین موسوی در گفت‌وگو با میزان، با اشاره به تصویب و رفع ایرادات شورای نگهبان پیرو طرح تأمین کالا‌های اساسی در مجلس گفت: مجلس وظیفه قانونی دارد تا به موضوعات کلان کشور ورود کرده و طرح‌هایی را در برخی از زمینه‌ها تدوین و به تصویب برساند.
 
این نماینده مجلس افزود: یک برداشت عمومی در مجلس وجود دارد که گویای این است که امروز مردم مشکلات متعدد معیشتی دارند و بخش قابل توجهی از مردم در نیاز‌های اولیه دچار مشکل شدند لذا باید در این بخش کمک رسان مردم بود.
 
نماینده مردم «تهران، ری، شمیرانات، پردیس و اسلامشهر» در مجلس بیان داشت: متاسفانه دولت همکاری لازم را در بحث طرح تامین کالا‌های اساسی با مجلس نداشت و یکی از دلایلی که شورای نگهبان این طرح را رد و یا مشمول اصل ۷۵ قانون اساسی قرار داد، عدم همکاری دولت بود.
 
وی اظهارداشت:  ما موظف هستیم تا اقدامات خودمان را انجام دهیم لذا مجلس معتقد است باید به اقشار نیازمند جامعه آن هم در شرایط اپیدمی کرونا کمک کند .
 
 این نماینده مجلس با بیان اینکه ما به دنبال تفاهم با دولت در راستای طرح تامین کالا‌های اساسی هستیم بیان داشت: تقریباً ما هر پیشنهادی در این زمینه به دولت دادیم، دولت آن را رد کرد لذا این به ذهن می‌رسد که دولت از اساس با این اقدام مخالف است.
 
عضو کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: با این حال مجلس بر روی این مسئله اصرار دارد تا حتماً پیروی این طرح اقشار کمتر برخوردار را تحت حمایت قرار دهد.
 
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *