رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

کرونا در جهان؛ اجرای محدودیت‎های جدید در ترکیه، معلمان انگلیسی به دنبال ترک کار

13:37 - 28 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۶۹۲
بسیاری از کشور‌ها در آمار‌های روزانه و هفتگی ابتلا به ویروس کرونا رکورد‌های جدیدی ثبت کرده اند تا جایی که در برخی کشور‌ها درباره تکمیل ظرفیت بیمارستان‌ها هشدار داده شده است.

- شیوع ویروس کرونا که از آغاز فصل پاییز و ورود به فصل سرد افزایش یافته، طی روز‌های اخیر در بسیاری از کشور‌ها روندی صعودی به خود گرفته است.

اظهارات جنجالی وزیر بازرگانی انگلیس

«آلوک شارما»، وزیر بازرگانی انگلیس به دلیل عدم شفافیت در صرف میلیون‌ها پوند پول مالیات دهندگان برای تامین تجهیزات حفاظت شخصی، از عذرخواهی خودداری کرد و گفت فشار بسیاری بر دولت برای تامین مایحتاج خط مقدم مقابله با کرونا وجود دارد.

رکورد مرگ در اوکراین

اوکراین با ثبت ۲۵۶ مورد مرگ ناشی از کرونا رکورد بی سابقه‌ای را در مرگ‌های روزانه بر اثر کرونا به ثبت رساند و مجموع جان باختگان در اوکراین به ۱۰ هزار و ۱۱۲ نفر رسید.

درخواست نهاد‌های پزشکی از ترامپ

نهاد‌های پزشکی آمریکا از دونالد ترامپ خواستند تا داده‌ های مهم در زمینه ویروس کرونا را در اختیار جو بایدن بگذارد تا از تشدید شدت بحران در نظام سلامتی این کشور پیشگیری شود.

ترک احتمالی کار نیمی از دبیران انگلیس

بر اساس نظرسنجی‌های صورت گرفته، حدود نیمی از دبیران انگلیسی به دلیل مشکلات بودجه‌ای آموزش و پرورش این کشور اعلام کرده اند که ممکن است پس از تحت کنترل در آمدن کرونا شغل خود را ترک کنند.

کاهش ساعت کاری کسب و کار‌ها در توکیو

در پی نگرانی‌های موجود از افزایش شیوع کرونا در ژاپن، دولت این کشور اعلام کرد که کسب و کار‌ها می‌توانند ساعت‌های فعالیت خود را کاهش دهند.

محدودیت‌های جدید در ترکیه

در ترکیه از رستوران‌ها و کافه‌ها خواسته شده که از جمعه ساعت ۵ عصر تعطیل شوند و آخر هفته نیز تعطیلی جزئی برای این کشور اعمال می‌شود.

آغاز آزمایش کرونا در بریتیش ایرویز

هواپیمایی «بریتیش ایرویز» قرار است آزمایش داوطلبانه ویروس کرونا برای مسافرانی که از سه فرودگاه آمریکا به انگلیس سفر می‌کنند، آغاز کند.

محدودیت‌های کرونایی در استرالیا

دولت  استرالیا برای غلبه بر شیوع ویروس کرونا در  ایالت آدلاید، در جنوب استرالیا، قرنطینه شش روزه را وضع کرده است.

 ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *