رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

لزوم استفاده از ظرفیت بسیج حقوقدانان در دادگستری استان ایلام

13:40 - 28 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۶۵۰
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رئیس کل دادگستری ایلام در دیدار با بسیج حقوقدانان استان ایلام گفت: بسیج حقوقدانان نقش مهمی در افزایش سطح آگاهی حقوقی مردم ایفا می‌کند.

- رییس کل دادگستری استان ایلام، در دیدار با رییس و اعضای سازمان بسیج حقوقدانان استان اظهار داشت: به فرموده امام راحل (ره)، بسیج لشکر مخلص خداست و این نهاد مردمی تا کنون برای خدمت به نظام و مردم در همه عرصه‌ها خوش درخشیده است.

وی ضمن گرامیداشت هفته بسیج با بیان این که کار بی منت و جهادی ویژگی خاص بسیج است، افزود: یکی از نقاط قوت و امیدبخش ملت ایران برای تداوم مسیر حرکت انقلابی خود تفکر و اندیشه و داشتن روحیه بسیجی است، چرا که هر کجا نیاز باشد بسیج با روحیه جهادی و مردم محوری حضور پیدا می‌کند و بهترین و سریع‌ترین خدمت‌ها را ارائه می‌کند.

دهقانی با تاکید بر استفاده از ظرفیت‌های سازمان بسیج حقوقدانان در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی، این سازمان را دارای ظرفیت مناسبی برای آموزش، مشاوره و حل مشکلات حقوقی و اجتماعی مردم دانست و اذعان داشت: بسیج حقوقدانان برای رسیدن به اهداف مطلوب و اجرای برنامه‌های تدوین شده با ارتقای سطح آگاهی و ارائه خدمات حقوقی به افراد جامعه به دستگاه قضایی کمک می‌کند.

عالی‌ترین مقام قضایی استان ایلام ضمن تقدیر از اقدامات جهادی بسیج حقوقدانان استان در زمینه آگاهی بخشی حقوقی، ارائه خدمات حقوقی و قضایی، تلاش در جهت کاهش آسیب‌های اجتماعی، کاهش ورودی پرونده‌ها به چرخه قضایی و ارتقاء فرهنگ قانون مداری در جامعه، تصریح کرد: دادگستری ایلام از ظرفیت‌های خوب بسیج حقوقدانان استان در راستای اهداف این مجموعه استفاده خواهد کرد.

در این دیدار ابراهیم شفیعی رییس سازمان بسیج حقوقدانان استان نیز در سخنانی خاطرنشان کرد: در هفته بسیج، این سازمان اقدامی جدی جهت آزادی زندانیان معسر استان در دستور کار خود قرار داده که با استفاده از کمک دستگاه‌ها و خیرین این مهم انجام خواهد شد.

وی اظهار داشت: با توجه به شیوع بیماری منحوس کرونا برنامه‌های هفته بسیج به صورت محدود و با رعایت کامل شیوه نامه‌های بهداشتی در سطح استان انجام می‌شود.

شفیعی در پایان افزود: این سازمان قصد دارد در هفته بسیج تا جایی که در توان داشته باشد و قانون اجازه دهد زندانیان معسر و نیازمند به دلیل مشکلات مالی را با همکاری دادگستری استان، سایر دستگاه‌ها و نهاد‌ها به آغوش گرم خانواده برگرداند.ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *