همه دستگاه‌ها موظفند برای سند دار کردن اراضی خود اقدام کنند

15:00 - 28 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۶۰۵
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
رییس کل دادگستری استان زنجان با بیان اینکه همه دستگاه‌ها موظفند برای سند دار کردن اراضی خود اقدام کنند گفت: اداره ثبت اسناد چندین مرتبه آمادگی کامل خود را برای همکاری با دستگاه‌ها برای سند دار کردن اراضی اعلام کرده است، ولی اقدام عملی از سوی بعضی از ادارات صورت نگرفته است.
- حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی در چهارمین جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی ملی استان و صیانت از حقوق عامه استان زنجان با بیان اینکه موضوع دپوی پسماند‌های سرب و روی زنجان و فیلتر کیک‌ها باید بر اساس اصول بهداشتی و زیست محیطی در یک محل مشخص هر چه زودتر تعیین تکلیف شود گفت:دستگاه قضایی برای رفع موانع این موضوع با جدیت ورود کرده و مصوبات ستاد حفظ حقوق بیت المال در این راستا به دستگاه‌های متولی ابلاغ شده، سئوال اینجاست، چرا در این مدت اقدامی صورت نگرفته است؟

حجت الاسلام اسماعیل صادقی نیارکی اظهار داشت: در کمیسیون رفع تداخلات اقدامات خوبی انجام گرفته، اما نگرانی‌هایی در این کمیسیون وجود دارد که کار صحیح، بدون ایراد و اشکال انتظار ستاد است و نزدیک به ۲ ماه از ابلاغ مصوبات به دستگاه‌ها در این خصوص می‌گذرد، اما اقدامی اثر گذار و عملی صورت نگرفته است.

عالیترین مقام قضایی استان زنجان خاطر نشان کرد: موضوع گاوازنگ، باغ شهر و پسماند‌ها از جمله گره‌های کور چندین ساله استان است و سئوال این است، چرا اهتمام جدی برای حل این معضلات از سوی مسئولان استان وجود ندارد؟ دستگاه قضایی با قوت به این موضوعات ورود پیدا کرده واز دستگاه‌های متولی برای اجرای مصوبات ستاد حمایت می‌کند.

وی با بیان اینکه آراء دیوان محاسبات در راستای مبارزه با فساد و رانت خواری است افزود: این آرای صادره باید دقیق اجرا شود و تصمیمات متعارض با آراء دیوان محاسبات گرفته نشود. نباید منتظر جلسات شورای حفظ حقوق بیت المال ماند، این جلسات برای رفع ابهامات و ارائه گزارش از اقدامات است.

صادقی نیارکی تصریح کرد: اقدام برای ثبت اراضی در سامانه ثبت و سنددار کردن آن‌ها در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار گیرد. چرا اقبالی از سوی دستگاه‌ها برای سند دار کردن اراضی وجود ندارد؟ اداره ثبت اسناد چندین مرتبه آمادگی کامل خود را برای همکاری با دستگاه‌ها برای سند دار کردن اراضی اعلام کرده است، ولی اقدام عملی از سوی بعضی از ادارات صورت نگرفته است.
انتهای پیام/ 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *