اعدام در آمریکا؛ هشتمین اعدام فدرال در میانه اعتراض‌ها اجرا می‎شود

12:43 - 28 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۵۶۰
زندان‌های آمریکا از شرایط کرونایی برای شکنجه زندانیان به ویژه افراد در صف اعدام سوءاستفاده می‌کنند.
- هشتمین اعدام فدرال آمریکا، روز پنجشنبه در حالی در زندان «تره هوت»، ایالت «ایندیانا»، اجرا می‌شود که اعتراض‌ها به روند اجرای این حکم ادامه دارد.
 
به گزارش پایگاه های «هیل و ایندیپندنت کاتولیک نیوز»، روند اجرای اعدام‌های فدرال در آمریکا در میانه اعتراض‌ها به این روند و نگرانی‌ها در مورد شیوع گسترده بیماری کرونا در زندان‌ها ادامه دارد.
 
براساس جدیدترین گزارش ها، عجله دولت دونالد ترامپ، برای انجام اعدام‌های فدرال پیش از ترک احتمالی کاخ سفید، سبب شده تا فرصت قانونی ۱۲۰ روزه دفاع به زندانیان در صف اعدام به شکلی غیرقانونی تا ۵۰ روز کاهش یابد.
 
وکلای زندانیان می‌گویند «اقدام مذکور فرصت دفاع نهایی از موکلانشان را از بین برده است.»
از سوی دیگر، اتحادیه آزادی‌های مدنی آمریکا، برخورد زندان‌ها با زندانیان در موضوع کرونا را نوعی سوءاستفاده برای شکنجه آنان توصیف کرد.
 
گزارش این اتحادیه می‎گوید «قرنطینه کرونایی به نوعی شکنجه برای زندانیان تبدیل شده است.»
 
«لیزا مونتگمری»، زندانی زنی که در هفته‌های آینده اعدام خواهد شد از جمله کسانی است که در سلول انفرادی سرد و با شرایط غیرانسانی (نداشتن لباس کافی و مناسب و کنترل در همه حالات حتی در زمان انجام کار‌های شخصی) نگهداری می‌شود.»
 
اگرچه مقام‌های زندان این اقدام را قرنطینه کرونایی وی به دلیل ابتلای وکلایش به کرونا می‌دانند، اما اتحادیه آزادی‌های مدنی می‌گوید سازمان زندان‌ها باید شکنجه این زن را متوقف کند.
 


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *