خواب خوب ۴۲ درصد مشکلات قلبی را کاهش می‌دهد

1:50 - 30 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۵۰۳
افرادی که با مشکلات مختلف مربوط به بی خوابی دست به گریبان هستند، تا ۴۲ درصد بیشتر به انواع مشکلات قلبی و از جمله سکته قلبی مبتلا می‌شوند.
_ فارس به نقل از نیواطلس نوست: پژوهش تازه‌ای که با هدف بررسی کیفیت خواب در انگلیس صورت گرفته حاکیست تلاش برای بهبود کیفیت خواب حتی به بیمارانی که با مشکلات و بیماری‌های دیگری دست و پنجه نرم می‌کنند نیز امکان می‌دهد تا شرایط سلامت خود را بهبود ببخشند.
 
تا به حال تحقیقات زیادی در مورد ارتباط خواب بی کیفیت با بیماری انسان‌ها صورت گرفته، اما این بار تلاش شده تا جنبه‌های گوناگون این موضوع با دقت و کیفیت بیشتری بررسی شود و از همین رو کیفیت خواب بیش از ۴۰۸ هزار نفر در انگلیس مورد بررسی قرار گرفته است.
 
برای افزایش دقت بررسی‌های انجام شده در این زمینه به نکاتی مانند مدت زمان خواب، بی خوابی، مقدار خروپف کردن و سحرخیزی زودهنگام توجه شده است. در مجموع افرادی که با مشکلات مختلف مربوط به بی خوابی دست به گریبان هستند، تا ۴۲ درصد بیشتر به انواع مشکلات قلبی و از جمله سکته قلبی مبتلا می‌شوند.
 
محققان می‌گویند البته برخی عوامل دیگر نیز احتمال نارسایی‌های قلبی را افزایش می‌دهد که از جمله آن‌ها می‌توان به سابقه بیماری‌های قلبی دیگر، مشکلات ژنتیکی، دیابت و فشار خون بالا اشاره کرد.
 
 
 

برچسب ها: سلامت خواب

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *