ماجرای دختری که از پدرش طلا و ارز دزدید

18:03 - 27 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۴۴۷
رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی تهران بزرگ از بررسی پرونده سرقت منزلی خبر داد که دختر خانواده برای جلب توجه اقدام به ربودن ۴۰۰ میلیون طلا و ارز از خانه پدری خود کرده بود.

- سرهنگ کارآگاه علی کنجوریان گفت: بیست و سوم مهر ماه پرونده‌ای با موضوع سرقت منزل در کلانتری ۱۱۴ غیاثی به دادخواهی یکی از شهروندان تشکیل و برای رسیدگی تخصصی به پلیس آگاهی ارجاع شد.

شاکیه در اظهارات خود بیان داشت: دوازدهم مهر ماه منزل خود را واقع در خیابان غیاثی ترک و پس از چند ساعت که به منزل مراجعه کردم متوجه شدم سارق یا سارقان با ورود به آپارتمان من اقدام به سرقت طلا و وجه نقد به ارزش تقریبی ۴۰۰ میلیون تومان کرده اند.

سرهنگ کنجوریان بیان داشت: کارآگاهان جهت انجام تحقیقات محلی و میدانی به محل سرقت عزیمت و برابر مشاهدات و بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد که سرقت بدون هیچ گونه تخریب و احتمالا با کلید و بدون بهم ریختگی صورت گرفته و با توجه به شواهد موجود بنظر می‌رسد که موضوع داخلی و سارق به محیط و محل نگهداری اموال آشنایی داشته است.

این مقام انتظامی گفت: کارآگاهان جهت کشف حقیقت و پی جویی جرم اقدام به بررسی جغرافیای محل سرقت کردند و موفق شدند با بهره گیری از شیوه‌های نوین و علمی کشف جرم حضور دو سارق که یکی از آن‌ها دختر شاکی به نام سحر بوده را در محل جرم اثبات کنند.

وی افزود: تحقیقات کارآگاهان ادامه پیدا کرد تا اینکه هویت فرد دوم نیز که حیدر نام داشت شناسایی شد و با هماهنگی قضایی دستگیری او در دستور کار قرار گرفت که برابر تحقیقات معموله و تحقیق از همسایگان مشخص شد حیدر با خانواده دارای اختلاف بوده و چند روزی است که مراجعه‌ای به منزل نداشته است.

سرهنگ کنجوریان در ادامه بیان داشت: کارآگاهان با اقدام میدانی موفق شدند حیدر را دستگیر کرده که او در زمان دستگیری به کارآگاهان گفت سرقت را به پیشنهاد سحر انجام دادیم و اموال در اختیار خود او می‌باشد متعاقبا سحر نیز دستگیر و در تحقیقات معموله با توجه به دلایل و قراین موجود ضمن اعتراف به بزه انتسابی عنوان کرد بدلیل اینکه قصد ازدواج با حیدر را داشتم و خانواده مخالف این امر بودند اقدام به سرقت و خروج اموال شامل تعدادی نیم سکه و تعدادی ربع سکه بهار آزادی و مبالغی وجه نقد کردم و حاضر به استرداد آن‌ها می‌باشم.

رییس پایگاه ششم پلیس آگاهی در پایان گفت: با تحویل اموال مسروقه به شاکی و کشف موضوع پرونده به دادسرای ناحیه ۱۵ تهران ارسال و با توجه به رضایت شاکیه و عدم قصد جرم توسط مرتکبان حسب دستور مقام قضایی سحر و حیدر آزاد شدند.


برچسب ها: سرقت پلیس

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *