رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

امضاء تفاهم نامه همکاری میان معاونت اجتماعی دادگستری و معاونت فرهنگی شهرداری کرمان

15:21 - 27 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۴۰۱
دسته بندی: حقوق و قضا ، قضایی
معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با اشاره به نقش آگاهی‌های عمومی در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی گفت: هر جامعه‌ای آگاهی و بصیرت بیشتری داشته باشد، میزان آسیب پذیری آن کمتر است.
- تفاهم نامه مشترک همکاری میان معاونت اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان به امضاء رسید.

سیدمهدی قویدل، معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان در این آیین با اشاره به اینکه حرکت در جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و وقوع جرم به عنوان امری بنیادین، ملی و نیازمند همکاری تمام دستگاه‌ها و سازمان‌های کشور است، اظهار کرد: ما به عنوان متولی امر پیشگیری و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان که نقش و تاثیری پر دامنه در افکار و رفتار آحاد جامعه دارد، همکاری کرده و در قالب امضای تفاهم نامه، بستر و زمینه افزایش تعاملات و گسترش همکاری‌ها را در تحقق این مهم فراهم می‌کنیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان کرمان با تاکید بر اینکه بدون تردید نقش آگاهی‌های عمومی نسبت به مسائل و موضوعات اجتماعی در کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و جرایم غیر قابل کتمان است، افزود: اولین بستر لازم در جهت پیشگیری از جرایم و آسیب‌های اجتماعی ارتقاء دانسته‌ها و آگاهی‌های مرتبط با این حوزه است.

وی در ادامه تصریح کرد: بدیهی است که هر جامعه‌ای آگاهی و بصیرت بیشتری داشته باشد، میزان آسیب پذیری آن کمتر است به همین جهت و به منظور استفاده حداکثری و نظام‌مند از ظرفیت‌های فکری، فرهنگی، هنری، محیطی و اطلاع رسانی این تفاهم نامه بین معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان و رییس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان منعقد شد که جای بسی خرسندی است.

قویدل هدف از انعقاد این تفاهم نامه را استفاده از ظرفیت، توان و نقش سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری کرمان در ارتقاء آگاهی‌های عمومی حقوقی، ارتقاء فرهنگ عمومی و توسعه همکاری‌ها در جهت پیشگیری از وقوع جرم و آسیب‌های اجتماعی برشمرد.
 
بیشتر بخوانید:


ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *