رؤسای قوه قضائیه وکیل آنلاین مجله حقوقی

امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین ۲۰۰۰ واحد مسکونی و ۱۰۰۰ شغل برای ایثارگران

15:59 - 27 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۳۷۱
تفاهم‌نامه تأمین زمین برای ۲۰۰۰ واحد مسکونی و ۱۰۰۰ شغل برای ایثارگران استان مرکزی در سفر معاون رییس جمهور و رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران به این استان به امضا رسید.

- سعید اوحدی صبح روز سه‌شنبه ۲۷ آبان ماه در سفر به استان مرکزی با حضور در گلزار مطهر شهدای شهر اراک به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرد.

وی همچنین در دیدار با آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نماینده، ولی فقیه در استان مرکزی و امام جمعه اراک با اشاره به حجم بالای معوقات ایثارگران در بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: این مطالبات بیش ۸ هزار میلیارد تومان بود که خوشبختانه بخش عمده آن با تأکید شخص دکتر روحانی و همراهی سازمان برنامه و بودجه و از همه مهم‌تر عنایت خود شهدا پرداخت شد.

اوحدی افزود: پرداخت این مطالبات آرامشی نسبی را ایجاد کرد که توانستیم با خیالی آسوده‌تر به موضوعات فرهنگی بپردازیم.

آیت‌الله قربانعلی دری‌نجف‌آبادی نیز در این دیدار ضمن خیر مقدم به رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران گفت: رسیدگی به مسائل معیشتی خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران از اقدامات مهمی است که باید با تدابیر حکیمانه به آن رسیدگی شود، اما مسئله مهم‌تر موضوعات معنوی این عزیزان است. خانواده‌های معظم شهدا میراث‌دار شهدا هستند و در مسیر پاسداری از اسلام و انقلاب از همه پیشتازتر هستند.

وی افزود: کار‌های خوبی در زمینه بزرگداشت شهدا انجام شده است، اما باید کار‌های بیشتر و تأثیرگذاری در این زمینه انجام شود. در اجرای اقدامات فرهنگی باید بازدهی و اثر آن را مد نظر داشته باشیم. خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران سرمایه‌های ما هستند و باید برای آیندگان حفظ شوند، به خصوص امروز که مسئله گام دوم انقلاب از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است لزوم حفظ و انتقال فرهنگ و معنویات در این گام دوم بیش از پیش مشخص شده است.

آیت الله دری نجف آبادی در ادامه به بیان بخشی از مسائل و مشکلات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران استان مرکزی پرداخت.

معاون رییس جمهور همچنین با حضور در منازل خانواده معظم شهید مدافع حرم «عبدالله خسروی»، جانباز گرامی ۷۰ درصد مدافع حرم «حسین رحیمیان» و جانباز ۵۵ درصد و آزاده سرافراز «حجت‌الاسلام حسین عسگری» از نزدیک با آنان دیدار و گفتگو کرد.

اوحدی در پایان سفر خود به استان مرکزی با حضور در استانداری این استان به منظور امضای تفاهم‌نامه تأمین زمین برای ۲۰۰۰ واحد مسکونی و ۱۰۰۰ شغل برای ایثارگران استان مرکزی یکی از ویژگی‌های انسان را نِسیان دانست و گفت: نسیان یا فراموشی می‌تواند هم مثبت باشد و هم منفی، اگر انسان مصیبت‌ها را فراموش کند می‌تواند در ادامه زندگی به موفقیت برسد، اما اگر دچار غفلت و فراموشی درباره نعمت‌های الهی شود قطعاً خسارت خواهد دید. توفیق خدمت یکی از نعمات بسیار بزرگی است که ممکن است انسان از آن غافل شود.

رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران افزود: امروز شاهد بدترین و بی‌سابقه‌ترین تحریم‌ها علیه کشورمان هستیم و حتی دارو هم وارد کشورمان نمی‌شود. در چنین شرایط سختی است که باید همبستگی و همت برای رسیدن به آرمان‌ها بیشتر شود.

اوحدی با بیان اینکه در استانی هستیم که بیش از ۶ هزار شهید تقدیم انقلاب کرده است، گفت: ما امانتدار این شهدا و ۲۳۰ هزار شهید کشورمان هستیم، آن‌ها رفتند و امانتی بزرگ را به دست ما سپردند و باید تلاش کنیم به بهترین شکل از آن پاسداری کنیم.

وی افزود: اگر امروز تفاهم‌نامه‌ای برای تأمین مسکن خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران به امضا می‌رسد قطره‌ای ناچیز در برابر عظمت و بزرگی آنان است. هرچند عزت نفس این عزیزان آنقدر بالاست که هرگز برای خود درخواستی ندارند، اما وظیفه ما حکم می‌کند در خدمت آنان باشیم.

آیت الله دری نجف آبادی نیز در این مراسم تأکید کرد: موضوع اشتغال دغدغه جاری در تمام کشور است و توان دولت نیز برای برطرف کردن این دغدغه محدود است و نباید انتظار داشته باشیم همه افراد در مجموعه‌های دولتی مشغول به کار شوند. باید از ظرفیت‌های متعدد مانند معادن، کشاورزی و تولید استفاده شود تا بخش زیادی از این مشکل از طریق بخش‌های غیردولتی برطرف شود و به سمت کوچک و چابک سازی دولت برویم.

سید علی آقازاده استاندار استان مرکزی نیز در این جلسه تصریح کرد: خرسندیم که میزبان یکی از چهره‌های خدوم انقلاب اسلامی هستیم که کارنامه درخشانی چه در دوران خدمت و چه در زمینه ایثارگری دارند. امروز نیز خبر بسیار خوبی از ایشان شنیدیم که مطالبات خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران پرداخت شده است.

وی افزود: امضای این تفاهم‌نامه فرصت بسیار خوبی برای خدمت رسانی به ایثارگران استان مرکزی ایجاد می‌کند. قدردانی و خدمت‌رسانی به این عزیزان وظیفه همه ما است و امیدواریم بتوانیم قدم‌هایی هرچند کوچک در مسیر این خدمات‌رسانی برداریم و شاهد این باشیم که ایثارگران گرامی دغدغه مسکن و شغل نداشته باشند.

در پایان این مراسم، تفاهم‌نامه تأمین زمین برای ۲۰۰۰ واحد مسکونی و ۱۰۰۰ شغل برای ایثارگران استان مرکزی به امضای رییس بنیاد شهید و امور ایثارگران و استاندار استان مرکزی رسید.

 


برچسب ها: بنیاد شهید اوحدی

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *