کشف یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع سوخت در کشور

15:25 - 27 آبان 1399
کد خبر: ۶۷۵۳۵۰
رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از اجرای طرح کنترل مصرف کنندگان عمده سوخت و کشف مقدار یک میلیون و ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی در کشور خبر داد.

- سردار محمدرضا مقیمی گفت: به منظور مقابله با قاچاق و عرضه خارج از شبکه فرآورده‌های نفتی و اجرای برنامه‌های عملیاتی سالیانه، طرح کنترل مصرف کنندگان عمده سوخت (تانکر‌های سوخت رسان، جایگاه‌های عرضه سوخت و شرکت‌های تولیدی، صنعتی و کشاورزی) با مشارکت فرماندهی انتظامی استان‌های سراسر کشور در هفته گذشته به اجرا در آمد.

وی افزود: در این طرح از ۴۱۲ شرکت تولیدی، صنعتی و کشاورزی و همچنین سه هزار و ۸۷۶ تانکر حامل سوخت بازدید که ۳۵ شرکت متخلف در بخش تولیدی و کشاورزی به همراه ۶۰ دستگاه تانکر متخلف شناسایی و مقدار یک میلیون ۷۰۰ هزار لیتر انواع فرآورده‌های نفتی کشف و ۱۲۰ متهم دستگیر شد که نتیجه این طرح نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش ۵۲ درصدی کشفیات فرآورده‌های نفتی را نشان می‌دهد.

این مقام با بیان اینکه کارشناسان ارزش ریالی فرآورده‌های مکشوفه را بیش از ۹۳ میلیاردریال برآورد کردند، ادامه داد: پس از تشکیل پرونده، فرآورده‌های مذکور به شرکت ملی نفت و متهمان دستگیر شده تحویل مراجع قضائی شدند.

رییس پلیس امنیت اقتصادی ناجا از هموطنان خواست درصورت مشاهده هرگونه قاچاق کالا، موضوع را به فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ اطلاع دهند.


برچسب ها: پلیس قاچاق

ارسال دیدگاه
دیدگاهتان را بنویسید
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *